bazarnews

کد خبر: ۴۵۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت:
زهرا سعیدی گفت:در نشست اخیر این کمیسیون، کلیات طرح مالیات بر عایدی مسکن به تصویب رسید و این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته مالیاتی این کمیسیون ارجاع داده شد.

گروه راه و مسکن بازارنیوز : زهرا سعیدی مبارکه با رد ادعاهای مطرح شده در برخی از رسانه ها درباره توقف طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در این کمیسیون، گفت: موضوعات مطروحه در برخی از رسانه ها مبنی بر اینکه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح عایدی مخالفت کرده اند به هیچ وجه صحیح نیست.

تصویب کلیات طرح مالیات بر عایدی مسکن/ ارجاع طرح به کمیته مالیاتی برای بررسی بیشتر

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس، کلیات طرح مالیات بر عایدی مسکن به تصویب رسید و این طرح برای بررسی بیشتر و کسب نظرات تمام نمایندگان به کمیته مالیاتی این کمیسیون ارجاع داده شد تا در نهایت پس از بررسی بیشتر و دقیق تر، طرح مذکور برای تصویب جزئیات به صحن کمیسیون ارسال شود.

آمادگی کمیسیون اقتصادی برای دریافت نظرات کارشناسی درباره طرح عایدی مسکن

وی گفت: من به عنوان طراح اولیه طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن اعلام می کنم که کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی لازم را برای دریافت نظرات و دغدغه های نمایندگان مجلس و کارشناسان دارد.

سعیدی مبارکه تصریح کرد: برخی اعلام می کنند که اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن موجب بروز التهاب در بازار مسکن می شود، اما به نظر من اگر اجرای این قانون موجب مقابله با دلالان و کوتاه کردن دست این افراد از این حوزه شده و به نفع مصرف کننده و مردم باشد، بسیار مثبت و قابل قبول خواهد بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی: زیرساخت های لازم برای اجرای قانون مالیات بر عایدی مسکن وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به موضوعات مطروحه درباره مخالفت دولت با طرح مالیات بر عایدی مسکن، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس در چند ماه گذشته این طرح را با حضور مسئولان دولتی مورد بررسی قرار داد و در تمام جلسات دولت با این طرح موافق بود و بارها رئیس سازمان امور مالیاتی ضمن موافقت با این طرح، اعلام کرده بود که زیرساخت های لازم برای اجرای قانون مالیات بر عایدی مسکن وجود دارد.

مخالفت نهایی دولت با طرح مالیات بر عایدی مسکن/ دولت به دنبال ارسال لایحه جامع است

وی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی دولت به دنبال تدوین و ارایه یک لایحه کلی و جامع برای موضوع مالیات بر عایدی مسکن است و این مسئله موجب شد که مسئولان دولتی در چند هفته اخیر با طرح مجلس مخالفت کنند.

سعیدی افزود: به نظر من ارایه لایحه توسط دولت برای اعمال سیاست های مالیاتی در حوزه مسکن به عمر مجلس دهم نمی رسد، از این رو در طرح مذکور اعلام کرده ایم که طرح مالیات بر عایدی مسکن تصویب و اجرایی شود و پس از آن دولت مکلف است ظرف مدت 6 ماهه لایحه جامع را به مجلس ارسال کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: مجلس به ویژه این کمیسیون با قدرت بررسی طرح مالیات بر عایدی مسکن را انجام داده و پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک این طرح در مجلس به تصویب خواهد رسید

 

خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: