bazarnews

کد خبر: ۴۵۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
مجری طرح میادین عرضه دام زنده در سطح کلان شهر‌ها گفت: همزمان با دهه مبارک فجر در سطح شانزده کلان شهر، جایگاه عرضه بهداشتی دام ایجاد می‌شود.

شهریار جان‌فدا در نشست خبری بهره‌برداری از میادین بهداشتی عرضه دام زنده در سطح کلان شهرها، اظهار کرد: نمونه پایلوت میادین بهداشتی عرضه دام زنده در منطقه اسلامشهر تهران توسط بخش خصوصی و همراهی دامپزشکی و شهرداری آغاز به کار کرده و قرار است در دهه مبارک فجر این میادین در سطح ۱۶ کلان به طور رسمی به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی عرضه دام زنده در کشور، افزود: افراد مختلفی در نقط مختلف شهر‌های کشور مشاهده می‌شود که بدون داشتن مجوزی اقدام به عرضه دام زنده و ذبح آن می‌کنند، اما هیچ گونه نظارت بهداشتی برروی آن‌ها صورت نمی‌گیرد که این امر می‌توانند مخاطراتی برای مصرف‌کنندگان به همراه داشته باشد.

مجری طرح میادین عرضه دام زنده در سطح کلان شهرها، ادامه داد: در این میادین علاوه بر عرضه دام سبک گوسفندی، مرغ، شترمرغ، بوقلمون و حتی گوساله زنده عرضه و ذبح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تمام این میادن دامپزشک استقرار خواهد یافت، تصریح کرد: میادین عرضه بهداشتی دام زنده با موافقت مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران در شهر‌های دیگری مانند اصفهان، شیراز، تبریز مشهد نیز ایجاد می‌شود.

جان‌فدا گفت: قاچاق دام زنده وضعیت عرضه دام زنده را با مشکل مواجه کرده است و این محصولات به صورت غیر قانونی به کشور‌های دیگر قاچاق می‌شود؛ بنابراین گزارش قیمت هرکیلوگرم دام زنده در مرکز عرضه دام زنده اسلامشهر تهران ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان است؛ عرضه کنندگان دلیل افزایش قیمت این محصول را خروج دام زنده از کشور با قیمت‌های بالا تا هرکیلو گرم ۵۰ هزار تومان می‌دانند.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: