bazarnews

کد خبر: ۴۷۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
بازارنیوز بررسی می کند:
آمریکا موضوع تحریم شماری از مقامات نظامی و امنیتی کوبا را نیز بررسی می‌کند که گفته می‌شود به مادورو برای ماندن در قدرت کمک می‌کنند. آمریکا هنوز بزرگترین شریک تجاری ونزوئلا محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۷ آمریکا روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام را از ونزوئلا وارد می‌کرد.

گروه بین الملل بازارنیوز : پس از اینکه خوان گوایدو اعلام کرد رئیس جمهور موقت ونزوئلاست، کشورهای جهان به اعلام موضع در برابر این اتفاق پرداختند. آخرین کشوری که از ریاست جمهوری گوایدو حمایت کرد، استرالیا بود، در طرف مقابل هم کشورهای روسیه و چین به عنوان بزرگترین حامیان نیکولاس مادورو مطرح شدند. این در حالیست که آمریکا و ترامپ نیز به عنوان بزرگترین حامی گوایدو مطرح هستند.

بنا بر اعلام مقامات آمریکا، این کشور هم اکنون به تمام راه‌ها برای اعمال فشار بر مادورو و همکارانش «برای پذیرش روند انتقال قانونی و دموکراتیک قدرت» می‌اندیشد.

از جمله واشنگتن در حال گفتگو با متحدان خود در اتحادیه اروپا است تا به کمک آنها مانع از آن شود که نیکلاس مادورو دارایی‌های دولت ونزوئلا را به خارج از کشور منتقل و در جایی پنهان کند. شمار قابل توجهی از کشورهای اروپایی در کنار آمریکا از دولت انتقالی خوان گوآیدو حمایت کرده‌اند اما به همین موضع گیری اکتفا کرده و حاضر نشده‌اند مانند واشنگتن تحریم‌های نفتی یا مالی علیه ونزوئلا به اجرا بگذارند.

واشنگتن همچنین در حال تهیۀ فهرست جدیدی از تحریم‌ها علیه ونزوئلا است. دور پیشین تحریم‌ها ده‌ها تن از نظامیان و مقامات دولت ونزوئلا از جمله شخص نیکلاس مادورو را هدف قرار داد و حتی فعالیت‌های این کشور در اوپک را نشانه گرفت و دور جدید تحریم‌ها در صورت اعمال، شرکت‌های غیرآمریکایی را در صورت داد و ستد با دولت ونزوئلا یا شرکت نفت دولتی این کشور «PDVSA» تنبیه خواهد کرد.

آمریکا موضوع تحریم شماری از مقامات نظامی و امنیتی کوبا را نیز بررسی می‌کند که گفته می‌شود به مادورو برای ماندن در قدرت کمک می‌کنند.

با وجود روابط پرتنش دو کشور در سالهای اخیر، آمریکا هنوز بزرگترین شریک تجاری ونزوئلا محسوب می شود. در سال 2017 آمریکا روزانه 600 هزار بشکه نفت خام را از ونزوئلا وارد می کرد. در اینفوگرافیک زیر به بررسی بزرگترین شرکای تجاری ونزوئلا در سال 2017 می پردازیم.

صادرات ونزوئلا

برچسب ها: ونزوئلا ، صادرات ، نفت ، امریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: