bazarnews

کد خبر: ۵۰۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
سخنگوی وزارت کشور خبر داد:
سخنگوی وزارت کشور با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی از غرب کشور از اعلام آماده باش کامل استانداران ۵ استان غربی کشور خبر داد.

سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی بسیار قوی در روزهای دوشنبه و سه شنبه از غرب کشور از اعلام آماده باش به استانداران 5 استان غربی کشور خبر داد و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: « برای اطلاع دقیق از وضعیت جوی کشور در روزهای آینده، با رئیس سازمان هواشناسی کشور مستقیما صحبت کردم که وی از ورود سامانه بارشی بسیار قوی از غرب کشور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد.
رییس سازمان هواشناسی گفت که بیشترین بارندگی را برای استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه، بویراحمد و جنوب ایلام پیش بینی می کنند.
بنابراین با استانداران این استان‌ها برای اطمینان از آماده‌باش کامل تماس گرفتم، ستاد بحران در هر 5 استان تشکیل جلسه داده است و پیش‌بینی های لازم را انجام داده اند.
تاکید کردم که از اطلاع رسانی کامل از طریق صداوسیما و رسانه ها و در موارد لزوم به صورت حضوری به عشایر و روستاییان عزیز و کسانی که در مناطق جنگلی و در نزدیکی رودخانه ها و در چادرهای مسافرتی اتراق کرده‌اند یقین حاصل نمایند و تمام فرمانداران این استان‌ها در آن ایام در آماده باش کامل باشند».
طی چند روز گذشته بارش های رگباری شدید باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه‌های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: