bazarnews

کد خبر: ۵۰۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی از سخنرانی دیشب خود به موضوع شایعات و افترائات مطرح شده از سوی آمریکا ضد ایران و سردار سلیمانی اشاره کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی از سخنان خود با اشاره به توطئه‌های غرب در منطقه تأکید کرد که آنها صلح و و استقلال لبنان را تهدید اساسی برای منافع سیاسی خود می‌دانند و در عین حال از آرمان‌های ایران برای تسلط بر منطقه سخن می‌گویند. این سخنان دروغ است. در خصوص صلح و ثبات و شکوفایی در لبنان، ما بخش اساسی از این معادله هستیم. آیا کسی می‌‌تواند این موضوع را رد کند؟ ما قدرت نظامی بسیار بزرگی نسبت به مقیاس‌های منطقه‌ای و داخلی هستیم، اما آیا تاکنون اقدامی انجام داده‌ایم که صلح و امنیت و شکوفایی کشور را در معرض تهدید قرار دهد؟

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که هنگامی که ما خواستار مبارزه با فساد هستیم، به دنبال از بین بردن شکوفایی لبنان هستیم یا در مسیر شکوفایی لبنان حرکت می‌کنیم؟ آقای پامپئو! ایران برخلاف شما در امور داخلی لبنان دخالت نمی‌کند. ایران پیشنهاداتی در زمینه کمک به لبنان در بخش‌های برق و مسیرهای مواصلاتی و تونل‌ها و حل بحران ترافیک و پرونده‌های مختلف داشته است. پس چگونه می‌تواند مانع صلح و ثبات و شکوفایی در لبنان شود. ما بیشترین تمایل را به صلح و ثبات داخلی و شکوفایی لبنان داریم و در این زمینه بر کسی منت نمی‌گذاریم، چرا که ما بخشی از ملت لبنان هستیم که منافع عالی و ملی ما صلح و ثبات داخلی و امنیت و شکوفایی در لبنان است. ایران نیز در این زمینه با ما هم عقیده است.

نصرالله: مشکل آمریکا با ایران و حزب‌الله به‌خاطر ایستادن آنها در برابر «معامله قرن» است/مقاومت تنها گزینه برای بازپس‌گیری مناطق اشغالی
سید حسن نصرالله هفته جاری سخنرانی می‌کند

وی در تشریح شایعات دیگری که مبنی بر اقدامات جنایتکارانه ایران و قاچاق مواد مخدر و پولشویی از طریق سیستم‌های بین المللی و مداخله در گمرک به ایران نسبت داده می‌شود، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم ایران در گمرک لبنان و کشورهای دیگر دخالت نمی‌کند و قوانینی وجود دارد که لبنان را زیر ذره بین قوانین بین‌المللی قرار می‌دهند. اگر شما می‌گویید ایران از لبنان و بانک‌های این کشور و مرزهای لبنان در قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کند، باید دلیلی داشته باشید. اگر می‌گوئید ایران در پولشویی نقش دارد، باید دلیل بیاورید. اینها خلاف واقع است و دلیلی برای آنها وجود ندارد. گاهی ممکن است یک واقعیت گفته شود و دلیلی برای آن وجود نداشته باشد. اما مطالبی که شما می‌گویید واقعیت هم ندارد و دلیلی هم برای آن وجود ندارد. اینها مجموعه‌ای از دروغ‌پردازی ها و اتهامات واهی و بی‌معنی است.

سید حسن نصرالله در خصوص خدمات ایران و حزب الله به لبنان تاکید کرد که تمامی اقداماتی که مقاومت در زمینه آزادسازی اراضی و عزت و پیروزی لبنان و اعطای موجودیت کریمانه و عزتمند به این کشور در معادله‌های منطقه‌ای و بین‌المللی انجام داده، در راستای این خدمات است.

وی ادامه ادد: آقای پامپئو اگر موجودیت حزب‌الله در لبنان نبود، تو به لبنان سفر نمی‌کردی و حتی به آن نگاه هم نمی‌کردی و آن را به رسمیت نمی شناختی و می‌گفتی که نباید وقتت را در لبنان هدر دهی.

نصرالله ادامه داد: آنها می‌گویند که حزب‌الله و ایران تابوت برای جوانان لبنان درست می‌کنند که از سوریه برمیگردند تا سلاح‌های بیشتر ایران به این کشور داده شود. مشکل آنها با ما این است که ما بخشی از کسانی هستیم که با آنها در سوریه جنگیده ایم و پروژه آمریکا را با شکست مواجه کردیم. بله مشکل آنها با ما در خصوص پروژه آمریکا در سوریه است. اما اگر جوانان لبنانی به سوریه می‌رفتند و در کنار کسانی که آمریکا آنها را مخالفان دولت نامگذاری کرده، مبارزه می کردند و با تابوت به لبنان باز می‌گشتند، در این صورت آقای پامپئو اعتراضی نمی‌کرد.

وی در ادامه تشریح شایعاتی که پروژه آمریکایی صهیونیستی ضد ایران و لبنان مطرح می‌کند، گفت که آنها این موضوع را ترویج می‌کنند که قاسم سلیمانی و دیگر ایرانی‌ها به دنبال از بین بردن موسسات رسمی و قانونی لبنان هستند و امنیت و سلامت ملت لبنان را به خطر می‌اندازند. حاج قاسم دوست و برادر عزیز ما، مظلوم است. برادران ما در ایران مظلوم هستند. ایران و حاج قاسم سلیمانی کجا امنیت ملت لبنان و سلامت آنها را به خطر می‌اندازند؟ آقای پمپئو! ایران و حاج قاسم لطف بزرگی در کمک به ما برای حفظ امنیت و سلامت ملت لبنان کرده اند. این اتفاق زمانی افتاد که ما با داعش که رئیس جمهور تو اذعان کرد که ساخته و پرداخته باراک اوباما و هیلاری کلینتون است، مبارزه می‌کردیم. ایران در این شرایط به ما و سوریه و عراق کمک کرد. قاسم سلیمانی کسی بود که در این شرایط به ما کمک کرد و در کنار ما ایستاد و سلاح‌های ایرانی را به ما داد.

وی ادامه داد: ما با سلاح‌های ایرانی اراضی خود را از اشغال رژیم صهیونیستی که شما از آنها حمایت می‌کنید آزاد کردیم.

وی ادامه داد: به راحتی می‌توان دید کدام کشور در لبنان نقش خوبی ایفا می‌کند. آیا آمریکا در لبنان نقش مثبت ایفا می کند؟ چگونه؟ با حمایت از اسرائیل طی 10 سال گذشته؟ با حمایت از گروه‌های تکفیری که اگر می توانستند در لبنان مداخله کنند، هر کاری انجام می‌دادند؟ با تحریم‌ها؟ با تهدید به کمک به اسرائیل برای جلوگیری از حقوق ما در آب‌های بین‌المللی؟ چطور بگوئیم که شما دولتی هستید که نقش مثبتی در لبنان دارید؟

آیا ایران که سلاح‌های خود را به صورت مجانی به ارتش لبنان پیشنهاد می‌کند و هیچ منتی در این زمینه نمی گذارد موسسات رسمی لبنان را زیر سوال می‌برد یا شما که مانع از رسیدن این سلاح‌ها می‌شوید و به لبنان منت می‌گذارید که کمک هایی را که دارای ماهیت‌های مشخص است، به لبنانی‌ها می‌دهید؟ کمک‌هایی که هیچ ارتباطی که با بازدارندگی در برابر اسرائیل ندارند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در پایان سخنان خود تاکید کرد که مشکل آنها با ایران و حزب‌الله این است که یک طرف جدی در منطقه وجود دارد که همچنان به موضوع فلسطینی‌ها فکر می‌کند. ما مانع اجرای معامله قرن هستیم. ما مانع از بین بردن آرمان فلسطین هستیم. ایران با قدرت در کنار ملت فلسطین در محافل بین‌المللی و مواضع سیاسی و فکری و عقیدتی و حمایت‌های مالی و میدانی و تسلیحاتی خود ایستاده است. این در شرایطی است که آمریکایی‌ها با تمام وجود به دنبال خفه کردن و گرسنه نگه داشتن ملت فلسطین هستند. موضوع آنروا و موضوع قطع کمک های آمریکا و موضوع بستن دفترهای جنبش آزادیبخش و موضوعات دیگر در همین مسیر است و آنها می خواهند ملت فلسطین را مأیوس و ناامید و تسلیم کنند تا آوارگی در کشورهای دیگر را بپذیرند.

نصرالله تاکید کرد: ایران در کنار ملت فلسطین ایستاده است. مشکل واقعی آنها در اینجا است. ایران نمی‌خواهد عدم بازگشت آوارگان فلسطین و تسلیم شدن قدس به عنوان پایتخت ابدی برای اسرائیل را بپذیرد و از اراضی فلسطین به ضرر فلسطینیان چشم‌پوشی کند. مشکل آقای پمپئو با ایران در اینجا است. من به همین مقدار بسنده می کنم، اگر بخواهم در این خصوص صحبت کنم، باید چند ساعت با هم صحبت کنیم.

فردانیور

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: