bazarnews

کد خبر: ۵۴۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برای برگزاری سی‌امین مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) تمهیدات و محدودیت‌های ترافیکی ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از انسداد آزادراه خلیج فارس در مسیر قم – تهران از ساعت ۱۳ تا ۲۱ امروز خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، علی کاشانی حیدری سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مسیر دسترسی قم به تهران در آزادراه خلیج فارس از ساعت ۱۳ تا ۲۱ روز چهاردهم خرداد مسدود خواهد بود.

وی افزود: رانندگان می‌توانند برای تردد به تهران از آزادراه ساوه یا جاده قدیم قم - تهران استفاده کنند.

وی همچنین با اعلام توقف ۵ ساعته پرواز‌های فرودگاه بین المللی امام (ره) در روز چهاردهم خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و اطلاع رسانی آن به شرکت‌های هواپیمایی، از مسافران خواست با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به نشانی IKAC.IR یا تماس با تلفن ۰۹۶۳۳۰ از زمان دقیق پرواز خود مطلع شوند.

به گزارش میزان، تمهیدات ترافیکی ویژه سی‌امین مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ۸ صبح امروز (سه شنبه ۱۴ خرداد ماه) در حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز خواهد شد و در همین راستا پلیس محدودیت‌های ترافیکی را در معابر منتهی به این محل اعمال کرده است. تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به شرح ذیل است:

پلیس راهور پایتخت برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) از ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه ۱۴ خرداد ماه محدودیت‌ها و تمهیدات ترافیکی لازم را در معابر، خیابان‌ها و تقاطع‌های همجوار حرم مطهر امام خمینی (ره) اعمال می‌کند.

همچنین از لحظه آغاز تا خاتمه مراسم، تردد کلیه وسایل باربری سنگین در مسیرهای: جاده قدیم قم از پل حسن آباد تا پل آزادگان، بزرگراه شهید رجایی تا پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و بالعکس، بزرگراه شهید هاشمی حد فاصل پل شهید صنیع خانی تا بهشت زهرا (س) (به استثناء اتوبوس‌های حامل زائران)، سه راهی باقرشهر تا بزرگراه خلیج فارس (تهران – قم) (به استثاء اتوبوس‌های حامل زائران) ممنوع است.

گفتنی است؛ این گروه از وسایل تنها می‌توانند از طریق جاده حسن آباد به جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق و همچنین تردد وسایل نقلیه سنگین به سمت قم، از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه سلفچگان و در نهایت جاده قم صورت خواهد گرفت.

همچنین از ساعت ۱۳ امروز (سه شنبه ۱۴ خرداد ماه) تا خاتمه مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)، محدودیت‌های ترافیکی در مسیر جنوب به شمال آزادراه قم – تهران از پل حسن آباد اعمال می‌شود و تنها کاروان زیارتی استان‌های قم می‌توانند به سمت شمال آزادراه ادامه مسیر دهند و جاده قدیم قم در مسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت قبل از بهشت زهرا (س) قطعات جدید مسدود خواهند شد و خودرو‌ها تنها می‌توانند از طریق جاده سایت برای ورود به تهران استفاده کنند.

گفتنی است؛ تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی (ره) در زمان اجرای محدودیت، باید امروز تا زمان اتمام برگزاری مراسم از مسیر آزادراه تهران-ساوه تردد کنند و البته تردد وسایل نقلیه سبک در آزادراه تهران-قم مسیر شمال به جنوب حد فاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران-قم مجاز است و در این مسیر محدودیتی اعمال نخواهد شد.

البته در نظر داشته باشید که تنها در صورت اضطرار به صورت مقطعی محدودیت ترافیکی در محور فوق اعمال می‌شود و ضمن ممنوعیت تردد در مسیر ذکر شده، وسایل نقلیه به مسیر جاده قدیم قم هدایت خواهند شد.

لازم به ذکر است؛ بریدگی خلیج فارس قبل از عوارضی مقابل درب پاویون مسدود و خودرو‌های مدعوینی که قصد ورود به حرم مطهر را دارند و از شمال به جنوب تردد می‌کنند، باید در ابتدا در فاصله ۳۰۰ متری بعد از عوارضی اقدام به گردش به شمال کنند و در صورت سنگینی بار ترافیکی شمال به جنوب آزادراه تهران-قم از فاصله حدود ۸۰۰ متری بعد از عوارضی اقدام به دور زدن کنند وو به سمت حرم ادامه مسیر دهند.

گفتنی است؛ از ساعت ۸ صبح امروز (سه‌شنبه ۱۴ خرداد ماه) تا پایان مراسم، ممنوعیت توقف در بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب تا عوارضی در هر دو مسیر، مدخل‌های ورودی، خروجی و خیابان‌های فرعی منتهی به پارکینگ‌ها و نیز خیابان‌های اصلی محوطه بهشت زهرا (س)، بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت در هر دو مسیر، طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقرشهر تا پل حرم (خلیج فارس) و پارکینگ ضلع شمال حرم اعمال می‌شود.

تمهیدات مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای مراسم ارتحال امام/ مترو امروز رایگان

شهرداری تهران در راستای پوشش هر چه بهتر مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در حوره حمل و نقلی تمهیداتی را در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) امروز از ساعت ۱۷:۳۰ در حرم مطهر امام راحل آغاز می‌شود و
بیش از ۲۷ هزار نیرو در قالب ۵۰۰۰ تیم خودرویی، موتوری و پیاده در اجرای تمهیدات ترافیکی مشارکت دارند.

محدودیت‌های ترافیکی در مسیر‌های منتهی به حرم امام راحل امروز از ساعت ۱۳ اعمال می‌شود. شهرداری تهران نیز در راستای تسهیل حضور مردم در مراسم ارتحال رهبر کبیر انقلاب تمهیداتی را در حوزه حمل ونقلی اتخاذ کرده است.

برهمین اساس فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با گرامیداشت یاد و خاطره رهبرکبیر انقلاب اسلامی اظهارکرد: مترو امروز رایگان است و به منظور رفاه حال شهروندان و زائران، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فاصله حرکت قطار‌های خط یک به ۴ دقیقه، خط دو به ۶ دقیقه، خط سه به ۱۰ دقیقه و در خط چهار به ۶ دقیقه کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: خط فرودگاه امام نیز در امروز به دلیل برگزاری مراسم سالگرد ارتحال سرویس دهی نخواهد داشت.

به گفته وی، ساعت فعالیت خط یک متروی تهران تا پایان انتقال همه شرکت‌کنندگان در مراسم تداوم خواهد داشت و در صورت نیاز نسبت به اعزام قطار‌های فوق‌العاده اقدام خواهد شد تا تمام مسافران پس از پایان مراسم بتوانند به‌راحتی با مترو از حرم مطهر به مقاصد اولیه خود اعزام شوند.

همچنین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خدمات ویژه‌ای را به شهروندان ارائه خواهد کرد بگونه‌ای که از ساعت ۱۳ امروز سه شنبه، به منظور ارائه خدمات بهینه حمل ونقلی به زائرین برای عزیمت به حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) به شرح زیر خدمت رسانی خواهد کرد.

محل استقرار اتوبوس‌ها به شرح زیر است:

سامانه یک: چهارراه تهرانپارس - شهرک ولیعصر (عج) - یافت آباد - شاد آباد 
سامانه دو: میدان خراسان - پایانه خاوران
سامانه سه: شهرک محلاتی - جماران - چهارراه اشراق - میدان نبوت - میدان رسالت 
سامانه چهار: میدان راه آهن - بازار دوم نازی آباد - جوادیه - ابوذر - میدان انقلاب اسلامی
سامانه پنج: میدان آزادی - فلکه دوم صادقیه - شهرک شهید باقری - تهرانسر 
سامانه شش: میدان شهرری - فلکه سوم دولت آباد - خانی آباد

براساس این اطلاعیه؛ پس از پایان مراسم نیز شرکت‌کنندگان از طریق اتوبوس‌های مورد نظر به مبادی اولیه برگشت داده خواهد شد.

سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی تهران نیز در قالب ایجاد تسهیلات سرویس رسانی برای حضور شهروندان از خطوط مختلف شهر به سمت ایستگاه‌های مترو و همچنین سرویس رسانی به زوار در چهار محور توسط ۱۰۰ دستگاه خودرو تاکسی‌ون به صورت رایگان و مسئولیت ستاد گمشدگان با تعداد ۲۰ دستگاه تاکسی سواری از ساعت ۱۵ تا افطار امروز سه‌شنبه به شرح ذیل است:

محور شماره ۱: مسیر رفت و برگشت از درب اصلی بهشت زهرا از تقاطع معراج به بلوار حضرت فاطمه زهرا تا میدان شهدای گمنام به تعداد ۳۰ دستگاه خودروی ون.
محور شماره ۲: مسیر رفت و برگشت از بزرگراه هاشمی نژاد حد فاصل پل شهید صنیع خانی تا فلکه ساعت به تعداد ۱۰ دستگاه خودرو ون.
محور شماره ۳: مسیر رفت و برگشت بزرگراه شمال بهشت زهرا حدفاصل سه راه باقرآباد تا ضلع شمالی فلکه ساعت به تعداد ۴۰ دستگاه ون.
محور شماره ۴: مسیر رفت و برگشت از قطعه جدید سر بلوار سعادت تا مرقد حضرت امام به تعداد ۱۰ دستگاه ون.

همچنین تعداد ۲۰ دستگاه تاکسی سواری با مسئولیت ستاد گمشدگان به هموطنان در این روز خدمت رسانی خواهند کرد.

تعطیلی ۵ ساعته فرودگاه‌های استان تهران؛ امروز
جعفرزاده گفت: فرودگاه‎های استان تهران امروز به وقت ایران از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و به وقت جهانی (UTC) از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۶:۳۰ تعطیل خواهد بود.

تعطیلی ۵ ساعته فرودگاه‌های استان تهران؛ امروزبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری؛ رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار کرد: هم‌زمان با برگزاری مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، پرواز‌های فرودگاه‌های استان تهران به مدت ۵ ساعت تعطیل می‌شوند و به دلیل هم‌زمانی این روز با ماه مبارک رمضان، مراسم بعدازظهر برگزار می‎شود و همه پرواز‌های این فرودگاه‎ها به وقت ایران از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و به وقت جهانی (UTC) از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۶:۳۰ تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: اطلاعیه هوانوردی در این خصوص صادر و به همه شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شده است و شرکت‌ها موظف به برنامه ریزی برای پاسخگویی به مسافران خود در چنین مواقعی هستند.

جعفرزاده ادامه داد: همه پرواز‌های قبل و بعد از ساعات اعلام شده، طبق برنامه انجام خواهد شد و مسافران لازم است قبل از عزیمت به فرودگاه امام خمینی (ره) برای پرواز‌های خارجی با شماره تلفن ۰۹۶۳۳۰ و در پرواز‌های داخلی با شماره تلفن۴۴۶۶۵۵۱۹ - ۴۴۶۶۵۵۲۴ و ۱۹۹ تماس حاصل کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان گفت: همچنین پرواز‌های عبوری از فاصله ۳۰ مایلی تا ارتفاع بی نهایت از فضای تهران ممنوع است و فرودگاه پیام برای استفاده پرواز‌های اضطراری استفاده خواهد شد.

 

فردا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: