bazarnews

کد خبر: ۵۵۳۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
رئیس جمهور تاکید کرد:
مسائل، مشکلات و برنامه های توسعه ای استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی در دیدارهای جداگانه استانداران این استانها با رییس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.
گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: در جلسه عصر امروز حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با استانداران خراسان رضوی، جنوبی و شمالی؛ هر یک از استانداران به ارائه گزارشی از مصوبات قبلی دولت، طرح‌ها و برنامه‌های آتی توسعه‌ای استان و نیز مسائل و مشکلات موجود و حمایت‌های مورد نیاز از سوی رییس جمهور و مجموعه دولت پرداختند.

ایجاد هماهنگی بین استان‌های همجوار در فعالیت‌های توسعه‌ای مشترک، تبادل تجاری بین استانی و ایجاد هم افزایی منطقه‌ای در مواردی از قبیل: مدیریت استفاده از آب، برنامه‌های مشترک توسعه گردشگری و زنجیره‌ای کردن فعالیت‌های توسعه‌ای و اقتصادی بین استان‌ها در این جلسات مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه جلسه با توجه به محرومیت‌ها و برخی عقب ماندگی‌ها در مناطق مرزی این استانها، رییس جمهور بر ایجاد برنامه‌های توسعه‌ای روستایی و افزایش درآمد مردم در مناطق مرزی و ایجاد سهولت در مبادلات مرزی تاکید؛ و بر ضرورت معیشت مردم و نیز استفاده از ظرفیت‌های مرزی برای افزایش درآمد مرز نشینان اشاره و خواهان برنامه ریزی متکی بر مزیت‌های منطقه‌ای شد.

ضرورت تبادل فرهنگی و اقتصادی با کشور‌های همسایه و گسترش مبادلات مرزی از جمله دستوراتی بود که روحانی صادر نمود.

رئیس جمهور در ادامه، برنامه‌های سلامت محور در این مناطق را مورد اشاره قرار داد و خواستار برنامه ریزی و ایجاد بیمارستان‌های دو منظوره برای درمان مردم منطقه و گردشگری سلامت شدند.

روحانی توجه به همزیستی مسالمت آمیز میان قومیت ها، ایجاد فضای آرام و همدلی، وحدت و همبستگی در این مناطق و تلاش برای برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت بالای مردم در انتخابات مجلس و ایجاد زمینه لازم و همه سلایق در انتخابات را مهم و ضروری دانست.

در پایان جلسه هر سه استاندار گزارشی از هماهنگی‌های ایجاد شده بین نهادی بر توسعه استان و برنامه‌های خود ارائه کردند.

آقای علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی بر ایجاد و انعقاد تفاهم نامه با ۷۵ فعال اقتصادی و در ۱۲ منطقه اقتصادی استان اشاره نمود و در خصوص پروژه‌های جدید در استان ازجمله شهرک انرژی جهت ایجاد تامین و صادرات آن اشاره کردند.

همچنین آقای محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی در گزارش خود بر برچیده شدن تمامی بخاری نفتی در کلیه مدارس اشاره و اعلام کردند با اقدامات صورت گرفته تا پایان شهریور ماه روستای بی گاز در این استان وجود نخواهد داشت.

آقای محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز از ظرفیت ایجاد شده ۱۰ هزار شغل و ایجاد هاب منطقه‌ای پرورش شتر و زنجیره تولید آن در طی ۲ سال اشاره نمود و از ساخت از ۱۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار و طبقات نیازمند با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بیناد مسکن و نهاد‌های عمومی اشاره کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
0
آقای روحانی شما دیگه در رابطه با معیشت مردم حرف نزن که حنای شما برای ما رنگی نداره
هر روز شعار هر روز وعده بسه دیگ
اگر کاری نمیتونید بکنید حداقل نمک رو زخم مردم هم نپاشید
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: