bazarnews

کد خبر: ۵۶۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه از مسیر کیفی‌سازی می‌توانیم صنایع را توسعه دهیم، گفت: باید به بحث کیفیت و فناوری توجه جدی شود. امروز فناوری که در تولیدات به کار گرفته می‌شود روز به روز در حال توسعه است و از این رو با سیاستهای حمایتی به دنبال ارتقای این مساله هستیم.

محسن صالحی نیا اظهار کرد: بخش اعظمی از صنایع بزرگ کشور در زنجیره تامین خود از واحدها و صنایع کوچک استفاده می کنند و این مساله نشان دهنده جایگاه این صنایع است.
وی افزود: امروز نقش این صنایع در سه زمینه است. یک زمینه که این صنایع در آن فعال هستند بحث تامین نیازهای بومی است و بخشی از این صنایع خرد در این راستا فعالیت می کنند.
معاون وزیر صنعت تصریح کرد: امروز این واحدها در سطح عمومی بازار، دارای بازار مناسبی هستند و اگر شرایط تولید برای این واحدها فراهم شود، می توانند حتی در سطحی فراتر از بازارهای داخلی فعالیت کنند.
صالحی نیا اظهار کرد: گروهی دیگر از صنایع آن دسته از صنایعی هستند که به واسطه تامین زنجیره ها فعالیت می کنند و نقشی اساسی در تامین زنجیره واحدها و صنایع بزرگ دارند و جایگاه آن ها انکار ناشدنی است.
وی ادامه داد: گروه دیگر نیز واحدهایی هستند که با تامین ماشین آلات و با استفاده از تجربیات مدیران خود نسبت به تامین قطعات، تجهیزات و همچنین دانش فنی اقدام می کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: هرچند که واحدهای بزرگ در پرداخت ها دچار مشکل هستند اما واحدهایی که در حوزه تامین قطعات و مواد اولیه فعالیت می کنند، می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.
صالحی نیا اظهار کرد: سیاست محوری وزارت صنعت ساخت داخل و توجه به این مساله است و در این زمینه محدودیت هایی نیز برای بحث واردات لحاظ شده است. بر اساس این سیاست ها به شرکت های بزرگ ابلاغ شده تا از ظرفیت صنایع کوچک استفاده شود.
وی با بیان اینکه نیاز داریم تا تحولاتی در نوع تولید، فناوری و بازاریابی داشته باشیم، گفت: باید در شهرک های صنعتی زیرساخت ها بروزرسانی شوند و این مساله به رونق تولید کمک می کند.
صالحی نیا با تاکید به اینکه باید بر روی بحث فن بازارها و پیمانکارهای فرعی کار کنیم، گفت: اکنون در کشور بیش از 100 خوشه صنعتی فعال وجود دارد و همچنین در حال شناسایی 300 خوشه صنعتی دیگر در زمینه های مختلف هستیم.
معاون وزیر صنعت اظهار کرد: سهم قابل توجهی از صادرات صنایع بزرگ مرهون صنایع کوچک در زنجیره تامین است و این مساله نشان دهنده اهمیت صنایع کوچک است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: