bazarnews

کد خبر: ۵۷۳۹۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
رییس اداره دامپزشکی شهر تهران گفت:‌ حدود ۳۰۰ کیلو گوشت گوساله بدون هویت که از استان آذربایجان شرقی به تهران آمده بود در ترمینال غرب تهران کشف شد.

مجید محمدیان با اعلام این خبر اظهار داشت: در گزارش ماموران انتظامی کلانتری ۲۰۹ مستقر در ترمینال غرب مبنی بر کشف مقادیری گوشت منجمد مشکوک در قسمت بار اتوبوس بین شهری که از مبدا استان آذربایجان شرقی بارگیری شده بود، کارشناسان واحد بهداشت و نظارت بر فرآورده های خام دامی این اداره به محل اعزام و مقدار ۳۰۰ کیلو گرم گوشت گوساله منجمد دیفراست شده که در شرایط نامناسبی بسته بندی و حمل شده بود ضبط و توقیف کردند.
وی ادامه داد: کلیه محموله ضبط شده به یکی از سردخانه های امین اداره دامپزشکی پایتخت منتقل و مراحل اخذ نمونه و ارسال آن به آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان انجام، و پرونده این تخلف جهت سیر مراحل قانونی در واحد حقوقی اداره دامپزشکی شهر تهران تشکیل شده است.

رییس اداره دامپزشکی شهر تهران از همکاری و هوشیاری پلیس پایتخت تشکر کرد و افزود: طبق قانون به خطر انداختن سلامت جامعه تحت هر عنوان، جرم محسوب می شود و قابل پیگرد است.

به گفته وی، اداره دامپزشکی شهر تهران با هر اقدامی که تهدید علیه سلامت جامعه تلقی شود به شدت برخورد خواهد کرد.

اقتصادانلاین

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کرامت سلیمی
|
France
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
0
شاید مطلب زیر بی ربط به موضوع باشد اما اگر درست دقت نماییم می بینیم که حتی نظامیان هم از امکانات ارتش سوء استفاده می کنند. و دلیل گرانی گوشت چیست؟
یادتون هست سال گذشته یک هواپیمای ارتش که می گفتند حامل گوشت یخ زده بود سقوط کرد.


هواپیما هنگام فرود سرعت بسیار زیادی دارد و با این سرعت اگر سقوط کند حتما" منفجر خواهد شد و کسی زنده نمی ماند اما یک نفر زنده ماند.

احتمال دارد که در این هواپیما به جای گوشت یخ زده گوسفند زنده حمل می شده است و هواپیما می خواسته از روی زمین بلند شود و حامل 40 تن گوسفند بوده است. اگر وزن یک گوسفند را به طور متوسط 40کیلو گرم در نظر بگیریم ،حدود 1000 گوسفند در قسمتهای مختلف هواپیما قرار داشته اند که ممکن است هنگام بلند شدن از زمین این گوسفندها ترسیده باشند و با هم شروع به بع بع کرده باشند و در محیط بسته هواپیما با انعکاس صدایشان دچار وحشت شده باشند و رم کنند و با هجوم تعداد زیادی از انها به یک سمت هواپیما ، تعادل هواپیما را به هم زده باشند و باعث سقوط هواپیما شده باشند. ان یک نفری هم که زنده مانده است ( مهندس پرواز زنده مانده بود) ممکن است در لحظه سقوط بین گوسفندان قرار داشته و بر روی گوسفندها می افتد و نرمی پشم و دنبه گوسفندان ضربه های شدید را خنثی نموده است و فرد زنده مانده است و فقط دچار کوفتگی شده است. مهندس پرواز می داند که هواپیما در هنگام پرواز باید بالانس باشد و دویده است تا انها را پراکنده کند و در یکجا جمع نشوند. وشاید هم متوجه سقوط شده و به میان گوسفندان رفته تا جای نرمی پیدا کند و زنده بماند.


تمام 16 نفری که کشته شدند یک امیر ارتش و تعدادی تیمسار و سرهنگ و سرگرد بودند.


قضیه مشابهی در مورد یک هواپیمای باربری نظامی در افغانستان رخ داده است. در قسمت بار این هواپیما یک تانک حمل می شده است که درست بر جای خود محکم بسته نشده و هنگام صعود هواپیما تانک حرکت می کند و به یک سمت هواپیما می رود و تعادل ان را به هم می زند و سقوط میکند و منفجر می شود.هیچ کارگری هم در هواپیما نبوده است . یعنی به نظر شما این تعداد نظامی که اکثرا" هم مسن بوده اند داشته اند کار کارگری می کرده اند و خواسته اند برای مردم گوشت وارد کنند.


یعنی واقعا" امیر ارتش رفته بوده که برای مردم گوشت بخرد.

اصلا" مقرون به صرفه است که هزاران لیتر سوخت مصرف شود و کلی هم پول بابت ویزای گوسفندان و استهلاک هواپیما و حق ماموریت افراد و.. شود تا گوسفندان در کشور دیگری اقامت بگیرند و تبعه انجا شوند.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: