bazarnews

کد خبر: ۵۸۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی گفت:با روحیه انقلابی که در مرزبانان و همه نیروهای مسلح استان وجود دارد امنیت خوب و پایداری در مرزهای خراسان جنوبی برقرار است.

سردار علی اصغر مسروری روز یکشنبه در بازدید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از پاسگاه مرزی ماهیرود و حضور در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در نقطه صفر مرزی افزود: همچنین آمادگی داریم در حوزه مسایل امنیتی، با استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان در راستای توسعه خراسان جنوبی بکوشیم.

وی یادآور شد: مرزبانان و نیروهای مسلح جان برکف استان و مطیع اوامر مقام معظم رهبری آماده هستند تا شبانه روز از مرزهای کشور دفاع کنند.

فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی گفت: خروجی امنیت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امنیتی است که اکنون در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: این امنیت دلگرمی برای مردم و توانی است که در نیروهای مسلح ایجاد شده و به قدرت بازدارندگی بسیار خوبی در کشور رسیده‌ایم.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز روز استثنایی و ویژه‌ای برای مرزبانان استان است چراکه حضور نماینده ولی فقیه در استان در نقطه صفر مرزی مایه خیر و برکت است.

وی تصریح کرد: در کشور هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز وجود دارد و ایران با ۱۵ کشور دیگر همسایه است که این یکی از ویژگی‌های خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

سردار مسروری عنوان کرد: خراسان جنوبی ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ استان هرات و فراه افغانستان دارد که در واقع مرزبانی ۲ کشور ایران و افغانستان را بر عهده داریم.

وی ادامه داد: بخاطر مشکلاتی که در کشور افغانستان بوده و اختلافاتی که در حوزه شهرها و استان‌های این کشور وجود دارد توجه آنها به حوزه مرزها کمتر است بنابراین مسئولیت بسیار خطیری است که به حوزه مرزبانی در خراسان جنوبی و مرزهای افغانستان به ما محول شده است.

فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی یادآور شد: به لطف خداوند، دعای خیر مردم ولایتمدار خراسان جنوبی و هدایت‌های مقام معظم رهبری، همدلی و همفکری خوبی بین مجموعه مرزبانی و تصمیم‌گیری استان وجود دارد.

سردار مسروری افزود: در حال حاضر شرایط مرزها از نظر آب، دامداری و کشاورزی خوب است اما این آمادگی در مجموعه مرزبانی و نیروهای مسلح وجود دارد که نهایت همکاری را با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

وی بیان کرد: تحولات و اقدامات خوبی در مرزهای خراسان جنوبی آغاز شده است همچنین فضای همدلی بین مردم و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و سایر فراهم شده است اما باید آن را به یک عمل اجرایی تبدیل کنیم.

فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی عنوان کرد: روزانه بیش از سه هزار نفر در پایانه مرزی ماهیرود در حال فعالیت هستند اما هنوز ظرفیت برای توسعه یافتن این مرز وجود دارد که باید مورد توجه واقع شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز (یکشنبه) به منظور بازدید از مناطق مرزی استان وارد شهرستان سربیشه شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در مراسم صبحگاه نظامی، انتظامی و امنیتی شرکت کرد. وی همچنین از پاسگاه مرزی چاه انجیر و پاسگاه مرزی سور تیغ در نقطه صفر مرزی بازدید کرد.

نشست با فرماندهان نظامی مستقر در منطقه مرزی سربیشه، دیدار با گروه‌های طلاب جهادی و تبلیغ و سخنرانی در جمع مردم ‌ولایتمدار شهر درح از دیگر برنامه‌های سفر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به شهرستان سربیشه است.

در این بازدید جمعی از فرماندهان ارشد نظامی و مسئولان امینتی و همچنین نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی وی را همراهی می‌کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: