bazarnews

کد خبر: ۵۹۰۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
یک دامپزشک انگلیسی با همکاری یک پرستار ماهی بسیار کوچکی را به مدت ۴۰ دقیقه تحت جراحی قرار دادند و موفق شدند معده این ماهی کوچک را با موفقیت درمان کنند.

این ماهی ریز فقط یک اینچ طول دارد و شاید کمتر کادر پزشکی وقت بگذارد تا معده ماهی به این ریزی را جراحی کند. با این وجود تیم پزشکی انگلیسی تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند.

جالب است که این ماهی کوچک که وزن آن کمتر از یک گرم است، پس از این جراحی به نظر می رسد ماهی مذکور به یک بهبودی نسبی رسیده باشد. درواقع امید است که این ماهی بعد از برداشته شدن معده دوباره سلامت خود را به دست آورد. این ماهی کوچک معروف به sphenops poecilia به اندازه ای کوچک است که چنین جراحی طولانی یعنی 40 دقیقه می تواند برایش بسیار کشنده باشد.

دکترمایلز که این جراحی را انجام داده است توضیح داد که ماهی ها باید به روش هایی متفاوت از پستانداران بیهوش شوند. روش رایج این است که مواد بیهوشی قبل از عمل روی آبششهای ماهی ریخته شود. وی در این خصوص گفت: "ما از بی حسی محلول در آب استفاده می کنیم ، بنابراین به ماهی ها اجازه می دهیم به خواب فرو بروند و خواب ببینند. ما دهان آنها را باز می کنیم و به آرامی غلظت های مختلفی از یک محلول بیهوشی را که از روی آبششها جریان دارد احیا می کنیم. حساسیت بیهوشی ماهی ها بسیار بیشتر از دیگر موجودات است."

اقتصادآنلاین

برچسب ها: جراحی ، درمان ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: