bazarnews

کد خبر: ۶۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
سعدالله وطن خواه روز دوشنبه افزود : با ورود و فعالیت شرکت هواپیمایی بومی و همچنین راه‌اندازی خط پروازهای جدید در استان ، تعداد نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه ساری افزایش یافته است که اضافه کردن برخی زیرساخت های لازم در این خصوص ضروری بود.

وی از اضافه شدن اپرون (Apron) فرودگاه ساری به میزان 14 هزار متر مربع به عنوان یکی از کارهای توسعه ای یاد کرد و توضیح داد : تا پیش از اجرای طرح توسعه، فضای اپرون این فرودگاه 22 هزار متر بود و اکنون 14 هزار متر مربع به این فضا اضافه شده است.
اپرون بخشی از فرودگاه است که عملیات سوار و پیاده کردن مسافران، بارگیری و تخلیه بار و محموله های پستی، سوختگیری، توقف و تعمیر و نگهداری وسایل پرنده بر اساس مقررات در آن انجام می گیرد.
وطن خواه افزایش تعداد استندهای فرودگاه (Aircraft stand ) را هم بخشی از عملیات توسعه معرفی کرد و گفت : تعداد استند فرودگاه ساری هم از 2 به 5 افزایش یافته است.
استند به محوطه از پیش تعیین شده در یک اپرون برای پارک یک هواپیما گفته می شود.
مدیرکل فرودگاههای مازندران اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را 80 میلیارد ریال اعلام کرد.
وطن خواه گفت: با توجه به رشد 14 درصدی تعداد پرواز هواپیماها در فرودگاه ساری در چهار ماهه امسال، افزایش اپرون و استند در این فرودگاه باعث می شود تا هواپیماهای بیشتری بتوانند در این فرودگاه نشست و برخاست داشته باشند.
فرودگاه دشت ناز ساری در سال 1358 تاسیس و در سال 1373 پروازهای در آن آغاز شد. در این فرودگاه هفتگی بیش از 70 سورتی پرواز در مسیرهای پروازی تهران، مشهد، شیراز، بندرعباس، کیش، اهواز، عتبات عالیات، عربستان انجام می شود. امسال خط پروازی جدید از ساری به تبریز نیز به این مجموعه اضافه شد.
سالانه با انجام 6 هزار و 480 پرواز در فرودگاه‌های ساری، نوشهر و رامسر در استان مازندران 622 هزار مسافر از طریق این سیستم حمل‌ونقل به مقاصد مختلف در سراسر کشور جابه‌جا می‌شوند.
وطن خواه همچنین از ادامه اجرای برنامه های توسعه ای و ایمن سازی فرودگاه ساری خبر داد و گفت : ایجاد دیوار حفاظتی اطراف این فرودگاه با تخصیص اعتبار یکصد میلیارد ریالی و اجرای طرح فاضلاب و زهکشی با تخصیص اعتبار 220 میلیارد ریالی از جمله این طرح ها است که ظرف یک سال به بهره برداری می رسد.

برچسب ها: هواپیما ، فرودگاه ، ساری
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: