bazarnews

کد خبر: ۶۰۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
سرپرست پلیس راهور استان یزد گفت: شهروندان این استان می توانند از تخلفات حادثه ساز رانندگان، عکس و فیلم مستند، تهیه و به پلیس راهور ارسال کنند تا رسیدگی شود.

سرهنگ رضا زارع روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور در این استان اجرا می شود گفت: با دادستانی استان هماهنگی های لازم انجام شده تا مردم بتوانند از رفتارهای مخاطره آمیز رانندگان همچون سرعت زیاد، لایی کشی و یا هر نوع رفتار حادثه ساز دیگر، فیلم و عکس تهیه و ارسال نمایند.
وی با بیان اینکه فیلم و عکس های ارسالی باید واضح باشد تصریح کرد: پس از دریافت فیلم و عکس و بررسی آنها، از طریق پیامک به راننده متخلف اعلام میشود که ظرف ۴۸ ساعت اینده به پلیس راهور مراجعه کند که پس از مراجعه، خودرو وی بین یک هفته تا یک ماه توقیف می شود.
سرهنگ زارع یادآور شد: در صورتی که فرد خاطی مراجعه نکرد خودرو نامبرده در سیستم شماره گذاری، توقیف میشود و همین منجر می گردد تا مالک خودرو نتواند در هیچ نقطه ای از کشور خودرو خود را به فروش برساند یا تعویض کند.
وی جلب مشارکت مردم برای برخورد با متخلفان رانندگی را هدف این کار اعلام کرد و افزود: این طرح برای نخستین بار در کشور در این استان آغاز شده است.
به گفته وی در حال حاضر این طرح از سوی خود ماموران راهور استان آغاز شده و راهنمایی و رانندگی استان، آماده دریافت گزارش های تصویری شهروندان در این زمینه هست.
حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو و به همین تعداد موتورسیکلت در استان یزد تردد می کنند.
بالا بودن آمار حوادث رانندگی در استان یزد، نگرانی مسولان ذیربط و خانواده ها را به دنبال داشته و طرحهای مختلف ترافیکی در سال های اخیر برای کاهش این معضل هم نتیجه قابل توجهی نداشته است.

برچسب ها: یزد ، تخلف ، رانندگی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: