bazarnews

کد خبر: ۶۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
بازارنیوز رصد می کند؛
مراسم روز ملی صادرات که قرار بود در تاریخ 29 مهرماه برگزار شود، به دستور وزیر صنعت لغو و برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد. در ادامه واکنش برخی از کاربران توئیتر در این رابطه را با هم می خوانیم.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: مراسم روز ملی صادرات که قرار بود روز دوشنبه 29 مهر برگزار شود، به دستور رضا رحمانی وزیر صمت، لغو شد. 

علت لغو مراسم چه بود؟

 قرار بود بیست و سومین مراسم روز ملی صادرات با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، دوشنبه هفته جاری  و با حضور 2 هزار نفر از مسؤولین، صادرکنندگان و افراد مرتبط با حوزه تجارت و بازرگانی برگزار شود. علی‌رغم اینکه این مراسم هر ساله در چنین روزی برگزاری می‌شده است، به دستور وزیر صنعت با این استدلال که بهتر است این مراسم بعد از ایام محرم و صفر برگزار شود، به زمان دیگری موکول شده است.  بر این اساس، این مراسم با ارسال یک پیامک به مدعوین لغو شده است. در این پیامک آمده است: «بدینوسیله به اطلاع کلیه مدعوین محترم میرساند زمان برگزاری روز ملی صادرات که مقرربودروزدوشنبه ۲۹مهرماه در سالن اجلاس سران برگزار گردد به تعویق افتاده است.زمان و محل برگزاری متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.»

دیدگاه کاربران توئیتری چیست؟

در این بین، عده ای از کاربران توئیتر با دامن زدن به این موضوع، واکنش های خود را ابراز کردند.

حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ضمن انتقاد به اقدام وزیر صمت، بخش خصوصی را صاحب مجلس واقعی این مراسم دانست و گفت : «دولت باید باور کند برای تحقق برونگرایی اقتصادی چاره ای جز اتکا به بخش خصوصی ندارد.»

راز لغو مراسم روز ملی صادرات چیست؟ / توئیتری ها چه می گویند؟

 

علی شریعتی فعال اقتصادی نیز این بی برنامگی را مطابق رفتار سال گذشته دانسته و اظهار تاسف کرد.

راز لغو مراسم روز ملی صادرات چیست؟ / توئیتری ها چه می گویند؟

 

پیمان مولوی عضو انجمن اقتصاددانان ایران در توئیتی، اقدام وزیر صمت را نوعی عدم توجه به قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار دانست. وی در ادامه افزود: «وزیر یک برنامه بزرگ ملی که مربوط به صادرات بود را لغو کرد.»

راز لغو مراسم روز ملی صادرات چیست؟ / توئیتری ها چه می گویند؟

محبوبه فکوری خبرنگار و فعال رسانه ای نیز ضمن اشاره به لغو مراسم توسط وزیر صمت، به بی دلیل بودن این اقدام، دامن زد.

راز لغو مراسم روز ملی صادرات چیست؟ / توئیتری ها چه می گویند؟

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: