bazarnews

کد خبر: ۶۲۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
مرکز آمار گزارش تورم شهریور 95 را منتشر کرد
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم میانگین در شهریورماه 95 به 8.3 درصد و نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه 6.7 درصد رسیده است؛ اتفاقی که نشاندهنده کاهش نرخ هر دو شاخص اصلی تورم در شهریور ماه نسبت به ماه قبل است.
بازار نیوز - مرکز آمار گزارش نرخ تورم شهریورماه را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش تورم نقطه به نقطه مرداد ماه 7.4 درصد بوده که در شهریور به 6.7 درصد رسیده و تورم میانگین دوازده ماهه نیز 8.7 درصد بوده که با اندکی کاهش به 8.3 رسیده است. 

همچنین این گزارش نشان می‌دهد که تورم شهریور نسبت به ماه قبل تنها 0.2 درصد رشد داشته که این نشان می‌دهد روند صعودی تورم تا حدودی کنترل شده است. چون در ماه‌های قبل میزان افزایش تورم ماهانه بیش از این عدد و تا حدودی نگران‌کننده بود. 

بر اساس این گزارش از 12 گروه کالا و خدمات مصرفی خانوارها، نرخ تورم 4 گروه همچنان دو رقمی و نرخ تورم 8 گروه دیگر تک رقمی شده است. از میان این موارد، آموزش با تورم میانگین 15 درصدی همچنان در صدر جدول افزایش تورم قرار دارد. تورم بهداشت و درمان 11 درصد و تورم میانگین در زیربخش هتل و رستوران و مسکن هم به ترتیب 10.7 و 10.5 است. 

کمترین میزان تورم هم مانند ماه‌های گذشته مربوط به ارتباطات است که تورم 1.5 درصدی دارد. تورم تفریح و فرهنگ 5.7 ؛ تورم پوشاک و کفش 6.7 و تورم دخانیات 7.3 درصد است.

روند تغییرات تورم میانگین و دوازده ماهه کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید. 


خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: