bazarnews

کد خبر: ۶۲۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که تحت عنوان موسسه کنکور، با وعده قبولی صد درصد در رشته پزشکی با دریافت مبالغ هنگفتی از فریب خوردگان  اقدام به فروش صندلی‌های دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می‌نمود.
وی در تشریح این خبر گفت : در پی شکایت دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان فروش قبولی صد در صد در رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی پرونده ای در شعبه 7دادسرای ناحیه 33تهران تشکیل و پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت .
 در تحقیقات اولیه کارآگاهان دو تن از همدستان متهم را که اقدام به جذب مشتری و تبلیغ برای موسسه وی می نمودند دستگیر کرده و از طریق آنان موفق به شناسایی محل سکونت متهم در منطقه ستارخان گردیدند و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل نمودند .
متهم پس از حضور در پلیس آگاهی در بازجویی های اولیه لب به اعتراف گشود و در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود عنوان داشت : من دارای مدرک لیسانس می باشم و خود را دارای دکترای برق و مشاور ارشد آموزش معرفی کرده و اقدام به راه اندازی یک موسسه کنکور در محدوده صادقیه نمودم و از طریق مربیان اقدام به اغفال داوطلبان کنکور نموده و به آنها وعده قبولی صد در صد در کنکور پزشکی می دادیم و به آنها می قبولاندیم  که دارای ارتباطات خاص با برخی افراد صاحب نفوذ در دانشگاه آزاد هستیم و هر سال با پرداخت مبالغی بین 300تا 600میلیون می توانیم سهمیه قبولی در رشته پزشکی را خریداری نماییم .
در این مدت حدود 30نفر مبالغ مورد نظر را پرداخت نموده و من هم در عوض کارت دانشجویی و مدارک نام نویسی آنها در دانشگاه آزاد را که همگی جعلی و ساختگی بودندتحویل آنها می دادیم  و با شروع ترم جدید موسسه را بسته و قبل از اینکه ملباختگان با مراجعه به دانشگاه آزاد متوجه فریب خوردگی خود شوند متواری شدم.
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در ادامه افزود : متهم و همدستانش مبلغی در حدود 10میلیارد تومان را از مالباختگان در تهران و کرج دریافت نموده و علاوه بر دانشگاه آزاد 30نفر از فریب خوردگان نیز به عنوان شاکی به اداره سیزدهم مراجعه نموده اند. متهم و سه تن از همدستانش جهت تحقیقات تکمیلی و شناسایی کلیه شکات با دستور بازپرس شعبه 7دادسرای ناحیه 33تهران در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی می باشند .
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: