bazarnews

کد خبر: ۶۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
عضو هیات رئیسه چهارمین دوره شورای شهر تهران از تشدید آلودگی هوا در تهران انتقاد کرد و گفت: شهرداری فعلی توجهی به افتتاح خطوط مترو با پیشرفت فیزیکی بالا ندارد.

ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه چهارمین دوره شورای شهر تهران با انتقاد از تشدید آلودگی هوا در تهران، گفت: علت آلودگی هوا بخشی به حمل و نقل و بخشی دیگر به کارخانجات موجود در اطراف تهران و داخل شهر مربوط می‌شود.

وی با اشاره به عوامل کمک کننده در راستای کاهش آلودگی هوا، افزود: باید یک سری فعالیت‌ها از جمله توسعه حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار بگیرد در غیر این صورت تعطیلی مدارس به تعطیلی ادارات نیز منجر می‌شود از این رو باید شرایط هموار شود تا مشکلات فعلی دیگر تکرار نشود.


قناعتی با بیان اینکه امکانات و ظرفیت‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی افزایش یابد، تصریح کرد: توسعه حمل و نقل ریلی و اتوبوس از ضرورت‌ها برای بهبود شرایط جوی در کلانشهری همچون تهران است.

وی با اشاره به شعار شورای شهر چهارم مبتی بر اینکه هر شهروند پس از ۳۰۰ متر پیاده روی از محل سکونت خود باید به وسیله حمل و نقل عمومی دسترسی پیدا کند، گفت: متاسفانه این مهم هنوز عملیاتی نشده و مردم کماکان از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده می‌کنند.

این عضو سابق شورای شهر با بیان اینکه اگر توسعه شبکه مترو و افزایش اتوبوس در دستور کار قرار نگیرد مشکلات شهری بیشتر خواهد شد، افزود: در حال حاضر در شهر تهران به ۱۰ هزار اتوبوس نیاز بوده در حالی که تنها ۵ هزار تا موجود است که از همین تعداد نیز بیش از ۳ هزار دستگاه فرسوده شده و خود منشا آلودگی هستند.

قناعتی با تاکید بر اینکه کسری شبکه حمل و نقل ریلی یکی از عمده دلایل بروز مشکلات فعلی شهری است، تصریح کرد: با وجود اینکه از عمر شورای شهر فعلی بیش از ۲ سال می‌گذرد و علی رغم اینکه با دولت و همسو هستند نتوانسته اند خطوط ۶ و ۷ مترو را که در زمان شهردار قبل بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته افتتاح کنند.

وی با بیان اینکه با افتتاح خطوط ۶ و ۷ متروی تهران سه میلیون مسافر به مسافران حمل و نقل ریلی افزوده می‌شود، گفت: لازم است دولت برای کاهش مشکلات مدیریت شهری توجه به ظرفیت‌های موجود داشته و با اولویت بندی مسائل را مرتفع کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: