bazarnews

کد خبر: ۶۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۸
طیب نیا طرح جامع مالیاتی کشور را موجب ایجاد رضایتمندی در جامعه و برقراری عدالت دانسته و گفت: مسئولان اجرایی باید بدانند که درجه تمکین مؤدیان مالیاتی باید با رضایت بالا رود.
بازار نیوز -  علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه‌ای که امروز (یکشنبه - چهارم مهر) با اعضای ستاد راهبری پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی برگزار کرده بود، بیان کرد: بدون تردید باید بگوییم که طرح جامع مالیاتی مهمترین طرح اقتصادی دو دهه اخیر کشور است که اجرای آن می‌تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی ما باشد.

طیب نیا افزود: یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی به نفت است؛ موضوعی که همواره طی دهه‌های اخیر از سوی صاحب نظران و مسئولان به عنوان یک دغدغه جدی مطرح بوده است و از مهمترین طرح‌هایی است که در چهارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وزیر اقتصاد در ادامه گفت: در جلسه اخیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، ایشان ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت پروژه، بر اولویت‌دار و مهم بودن طرح جامع مالیاتی تاکید مضاعف داشتند.

طیب نیا در ادامه تاکید کرد: این طرح یک طرح پویاست و مجریان آن باید توجه داشته باشند که طراحی و اجرای آن باید به گونه‌ای باشد که درجه تمکین مؤدیان مالیاتی را با رضایتمندی بالا ببرد و همچنین زمینه تحقق عدالت در مالیات‌ستانی و ارتقاء رضایت عمومی را در پی داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش ارایه شده در این جلسه گفت: براساس گزارشی که ارایه شده می‌توان با اطمینان گفت که روند پیشرفت پروژه رضایت بخش است، اما باز هم نیاز به کار جهادی و تلاش مجاهدت‌گونه داریم تا به وعده‌ای که به مردم داده‌ایم بتوانیم عمل کرده و ان‌شاءالله تا پایان سال جاری شاهد استقرار این طرح در نظام مالیاتی کشور باشیم.

وی همچنین افزود: یقین داشته باشید که اجرای این طرح سبب تحقق عدالت مالیاتی، حراست از بیت المال، شفافیت اقتصادی و رعایت هرچه بیشتر حقوق مردم خواهد شد.

وی در پایان به عملکرد مناسب سازمان امور مالیاتی در شش ماهه سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه سازمان امور مالیاتی در شش ماهه اول سال جاری عملکرد خوبی داشته و امسال ضمن افزایش درآمدهای مالیاتی شاهد کاهش قابل ملاحظه نارضایتی مؤدیان نیز بوده‌ایم که جای خرسندی دارد.
ایسنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: