bazarnews

کد خبر: ۶۲۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
الصفدی: همانطور که عبدالله دوم، پادشاه اردن گفته است روابط ما با اسرائیل در ضعیف‌ترین شرایط و در وضعیت بدی به سر می‌برد.

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در جریان سخنرانی خود در نشست منامه خاطرنشان کرد: امنیت و صلح محقق نمی‌شود مگر این که اشغالگری اسرائیل خاتمه یابد.

وزیر خارجه اردن همچنین تصریح کرد: اردن پیامدهای بحران‌های منطقه‌ای را به دوش کشیده است و این کشور برای حل این بحران‌ها تلاش خواهد کرد.

در همین حال، خالد بن احمد آل خلیفه،  وزیر خارجه بحرین امروز در کنفرانس گفت‌وگوی منامه گفت: منطقه خاورمیانه حملات متعددی را متحمل و با حملات تروریستی به وسیله پهپاد و موشک‌های بالستیک به تأسیسات حیاتی روبه‌رو شده است.

وی ادامه داد، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن سنگ‌بنای امنیت منطقه هستند و اگر امروز به منطقه نگاهی بیفکنیم کشورهایی را با اهداف رقابتی خواهیم دید. کشورهایی وجود دارند که به دنبال هماهنگی، همکاری و ثبات بوده و کشورهایی نیز به دنبال هژمونی و رقابت مضر هستند.

وزیر خارجه بحرین در اظهاراتی پس از این کنفرانس گفت، کشورهای حوزه خلیج فارس پیرامون نشست آتی سران شورای همکاری خلیج فارس در انتظار اعلام رسمی عربستان هستند و ابراز امیدواری کرد که این نشست نتایج مثبتی در راستای منافع همه کشورهای منطقه در پی داشته باشد.

وی همچنین درباره صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی خواستار دستیابی به صلحی جامع شد که رضایت همه طرف‌ها را جلب کند.

پیشتر پادشاه اردن روابط فعلی کشورش با رژیم صهیونیستی را در بدترین وضعیت خود دانست و بخشی از آن را به مسائل داخلی این رژیم ربط داد.

روابط اردن و این رژیم به تازگی به دنبال اقدامات متجاوزانه اسرائیل علیه شهر قدس و مسجد الاقصی، حملات علیه نوار غزه، بازداشت متقابل شهروندان دو طرف و نیز تیراندازی ژوئیه ۲۰۱۷ در سفارت رژیم صهیونیستی در شهر امان که به کشته شدن دو اردنی و زخمی شدن یک اسرائیلی منجر شد، دچار تنش شده‌ است.

برچسب ها: اسرائیل ، صهیونیستی ، اردن
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: