bazarnews

کد خبر: ۶۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
زین‌الدین زیدان شاید عاشق کیلیان امباپه باشد اما در شب بازی جنون‌آمیز و پرحادثه مردانش مقابل پاری‌سن‌ژرمن در سانتیاگو برنابئو، او عاشق نمایشی شد که بازیکنان کهنه‌کار خودش ارائه کردند

. در اکثر دقایق مصاف دو تیم در لیگ قهرمانان، رئال مادرید تیم برتر میدان بود و حتی شاید بتوان گفت که بهترین بازی فصلش را ارائه کرد. در این شب، نگاه خیلی‌ها به امباپه دوخته شده بود؛ مهاجم فرانسوی PSG‌ که زیدان در نشست خبری قبل از بازی یک بار دیگر اعتراف کرد عاشق اوست.

تیتر روی جلد اکثر روزنامه‌های صبح بازی جمله زیزو درباره هموطن 20 ساله‌اش بود: «من مدت‌هاست که عاشق او هستم». با این حال وقتی که امباپه و هم‌تیمی‌هایش به برنابئو رفتند، این بازیکنان رئال مادرید بودند که خودنمایی می‌کردند و تحسین همگان را برانگیختند. زیدان سیستمش را درست چیده بود. او در لوزی خط میانی تیمش، ایسکو را قرار داد و به این ترتیب رئال مادرید را قادر ساخت که کنترل میانه میدان را در دست بگیرد.

البته فقط ایسکو نبود بلکه تونی کروس و فدریکو والورده هم هر دو در فرمی ایده‌آل بازی می‌کردند. زیدان در نشست خبری پس از بازی گفت: «تیم ما بازی فوق‌العاده‌ای ارائه کرد. هرچه گذشت عملکردمان بهتر می‌شد. ما باید از عملکردمان راضی باشیم اما از نتیجه بازی نه. من از عملکردی که در 85 دقیقه بازی داشتیم راضی‌ام. برای این بازی برنامه تاکتیکی‌مان تغییر کرده بود و تصمیم گرفتیم که با یک هافبک اضافی بازی کنیم. ایسکو خیلی خوب بازی و با ادن آزار و کریم بنزما همکاری می‌کرد. این همان چیزی بود که دنبالش می‌گشتیم و به خوبی هم انجام شد.»

با وجود خنثی شدن گل‌هایشان توسط میهمان فرانسوی و تقسیم امتیازات، مهاجمان رئال مادرید شبی لذت‌بخش را تجربه کردند. آنها با بازی‌شان نگذاشتند که بازی مهاجم جوان حریف خیلی به چشم بیاید البته این تا زمانی بود که پاریسی‌ها در اواخر مسابقه به بازی برگشتند. بنزما در دقیقه بعد از برخورد شوت ایسکو به تیر دروازه‌، در ریباند این ضربه، در دقیقه 17 دروازه هم‌تیمی سابقش کیلور ناواس را باز کرد. خود او دقایقی بعد با ضربه سر اختلاف را به دو گل افزایش داد و شمار گل‌های این فصلش در لیگ قهرمانان را به دو برابر افزایش داد.

پس از او، گرت بیل در دقایق تلف شده نیمه دوم این شانس را داشت که با یک ضربه ایستگاهی گل‌زنی کند و بعد از مدتی تنش و درگیری با هواداران رئال مادرید، خودش را برای آنها عزیز کند اما از بخت بدش توپ به تیر دروازه خورد. بنزما در پایان بازی گفت: «مقابل حریفی قدرتمند، شبی خاص را تجربه کردیم. تیم ما هر چه در توان داشت، انجام داد. ما دو گل دیرهنگام خوردیم اما برای ما بازی فوق‌العاده‌ای بود و فکر می‌کنم که تیم‌مان در مسیر درستی قرار گرفته است.» هموطن او، بنزما در یکصدمین بازی‌اش برای پاری‌سن‌ژرمن در تمامی رقابت‌ها شروع درخشانی داشت و در نیمه اول بارها به سمت فضاهای خالی پشت سر مارسلو حمله کرد و سرخیو راموس را هم در قلب خط دفاعی حریف به دردسر انداخت. او در نهایت پستش را با آنخل دی‌ماریا عوض کرد و درست قبل از پایان نیمه اول حرکتی خطرناک انجام داد که تیبا کورتوا دروازه‌بان رئالی‌ها را مجبور به نشان دادن واکنشی زیبا کرد.

با این حال نخستین باری که امباپه یک موقعیت مسلم گلزنی داشت، همان باری بود که گل زد. آن اتفاق هم زمانی رخ داد که در دقیقه 82 از اشتباه کورتوا در مهار یک ضربه از فاصله نزدیک بهره برد. چند دقیقه بعد هم پاری‌سن‌ژرمن توسط پابلو سارابیا کار را به تساوی کشاند. بازیکنی که محصول آکادمی باشگاه رئال مادرید است، دروازه این تیم را باز کرد تا شانس کسب پیروزی را از آنها بگیرد. امباپه حتی این شانس را داشت که در آخرین دقیقه بازی گل سوم PSG‌ را بزند اما شوت او تنها دیواره کناری دروازه را لرزاند. به این ترتیب می‌شد انتظار داشت که زیدان بار دیگر از هموطنش تمجید کند. او گفت: «او کارش را انجام داد. می‌بایست گل می‌زد که این کار را کرد. بیشتر از این چیزی برای گفتن نیست.»

رئال مادرید اگرچه پیروز نشد اما تساوی که حاصل عملکردی به مراتب بهتر نسبت به بازی رفت دو تیم در ماه سپتامبر بود، توانست صعودش به‌عنوان تیم دوم گروه A را قطعی کند. کهکشانی‌ها اما هیچ شانسی برای رسیدن به صدر جدول ندارند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: