bazarnews

کد خبر: ۶۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
سرهنگ کارآگاه حمد اله علیزاده در تشریح این خبر، بیان داشت: در ایام تعطیلات نوروز زنی با مراجعه به بانک قصد نقد کردن چکی را که در ازای فروش برنج دریافت کرده، داشت که متوجه می شود چک جعلی است و شکایتی را در خصوص کلاهبرداری از طریق جعل چک های بین بانکی در شعبه یک دادسرای ناحیه ۱۲ تهران مطرح می کند که پس از ثبت شکایت اولیه، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار می گیرد.

 

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: با اخذ اظهارات شاکی تحقیقات پلیسی به منظور شناسایی متهم آغاز شد و با افزوده شدن به تعداد شاکیان مشخص شد، متهم در شهرهای کرج و تهران از طریق ارائه چک های جعلی به معامله و خرید و فروش برنج و زعفران می پردازد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: سرانجام پس از انجام یک رشته اقدامات پلیسی متهم شناسایی شد اما آدرس دقیقی از وی به دست نیامد و سرانجام در سیزدهم آبان ماه کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه متهم را در خیابان قزوین شناسایی کنند.
وی بیان ابراز داشت: با دستور قضائی کارآگاهان پایگاه هفتم این پلیسی در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه هفتم منتقل کردند.

علیزاده در ادامه گفت: متهم که ۳۳سال سن داشته، متاهل و دارای یک فرزند و فاقد سابقه کیفری است در ابتدا منکر هرگونه نقش در کلاهبرداری و جعل چک شد ولی در ادامه تحقیقات پلیسی و شناسایی مال باختگان بناچار لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: از طریق سایت دیوار قربانیان خود را شناسایی و برای خرید برنج و زعفران تماس می گرفتم و پس از انجام معامله یک کپی رنگی از چک بین بانکی به مال باختگان می دادم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت در پایان افزود: تاکنون ۴ تن از شاکیان متهم را شناسایی کرده اند و مبلغ کلاهبرداری شده از شکات در حدود ۸۳۰ میلیون ریال است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم با دستور بازپرس شعبه ۱دادسرای ناحیه ۱۲ تهران با تعیین قرار وثیقه ۱۳۰میلیون تومانی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار دارد.
علیزاده از شهروندان خواست: نسبت به انجام معامله با افرادی که در سایت های واسطه خرید و فروش با آنها آشنا می شوند با احتیاط و آگاهی و بررسی همه جوانب کار از جمله استعلام هویت و بررسی اسناد تجاری اقدام به خرید و فروش و معامله کنند.

برچسب ها: قلابی ، چک ، برنج
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: