bazarnews

کد خبر: ۶۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
عادل آذر اظهار داشت: اسناد و صورت‌های مالی تنها ۱۰ درصد از دستگاه‌ها را می‌توانیم آن‌هم به‌صورت نیمه‌آنلاین ببینیم.

گروه اقتصادکلان بازارنیوز: عادل آذر امروز در همایش روز حسابدار اظهار داشت: باور ما این است که اگر در درون دستگاه‌های ما نظام کنترل‌های داخلی و رصد این نظام به خوبی وجود داشته باشد و حسابدار ما اخلاق حرفه‌ای داشته باشد، شاهد انضباط مالی، شفافیت و پاسخگویی خواهیم بود.

رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: ارتباط سیستمی بین واحدهای حسابرسی و حسابداری داخل دستگاه‌ها بسیار با اهمیت است. این در حالیست که برخی از دستگاه‌های مااصلا حسابرسی واقعی ندارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سامانه‌های زیادی در خزانه، دیوان محاسبات، سازامن حسابرسی، بورس و ... مستقر شده است، اما به دلیل نحوه عملکرد دستگاه‌ها در بارگذاری اسناد و صورت‌های مالی، هنوز دیوان محاسبات با کاغذ و سی‌دی کار را جلو می‌برد.

آذر افزود: از دستگاه‌ها خواهش می‌کنم از سامانه‌ها استفاده کنند. ما با دستگاه‌ها تعامل خواهیم داشت.

وی گفت: در حال حاضر اسناد و صورت‌های مالی ۱۰ درصد از دستگاه‌ها را آن هم به صورت نیمه‌آنلاین می‌توانیم ببینیم.

آذر با بیان اینکه تا زمانی که به سمت حسابرسی عملکرد نرویم، وضعمان همین است، اظهار داشت: حسابرسی عملکرد نیازمند بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد است. تا زمانی‌ که بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد نهایی نشود نمی‌توانیم حسابرسی عملکرد داشته باشیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ۲۰ سال است که بر درآوردن قیمت تمام شده استاندارد کار می‌کنیم، اما پیشرفت ما در این حوزه بسیار کم بوده است. باید این موضوع دغدغه و اولویت ما باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: