bazarnews

کد خبر: ۶۴۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
سهل آبادی گفت: مسبب جنگ تحمیلی نیز آمریکا بود که ادامه جنگ را هم اداره کرد تا ایران فلج شود. همچنین این کشور در سال‌های اخیر با راه‌اندازی جنگ اقتصادی نهایت تلاش خود را کرده تا با اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه و غیرقانونی که مصوبه نهادهای بین المللی را نیز ندارد اقتصاد ایران را فلج کند اما خوشبختانه ایران تاکنون در مقابل آن ایستادگی کرده است.

سید عبدالوهاب سهل آبادی، با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تاکنون آمریکا از راه‌های مختلف سد راه پیشرفت ایران شده، اظهار کرد:  به عنوان نماینده جامعه صنعتی و معدنی کشور اعلام می‌کنم که همه مواد اولیه‌ مورد نیاز صنعت که تحریم شد در کشور تولید شد و سعی شد صنایع کشور متوقف نشود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران (صمت) در ادامه وضعیت تولید داخل را بهتر از گذشته توصیف کرد و با اشاره به کاهش واردات از سال گذشته، تصریح کرد: نمی‌توان گفت روند کار خیلی خوب بوده، اما از انتظار دشمنان ایران مخصوصا آمریکا بیشتر بوده است.

سهل‌آبادی با بیان اینکه آخرین حربه آمریکا ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی بود، اظهار کرد: کسانی که تاکنون مدعی بودند تروریسم در دنیا محکوم است، ثابت کردند که خود در راس تروریست‌گراها هستند.

وی افزود: حرکت ناجوانمردانه آمریکا در رابطه با ترور شهید سردار سلیمانی همه مردم ایران را متاثر کرد که این مسئله در مراسم تشییع جنازه این شهید اثبات شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران (صمت) با بیان اینکه در چنین شرایطی انتظار می‌رود ارتش و سپاه کشور درباره وقایع پاسخگو باشد، تصریح کرد: با وجود اینکه می‌دانیم پاسخگو بودن ممکن است جنگی به همراه داشته باشد، اما نمی‌شود هر آنچه آمریکا می‌گوید قبول کنیم و فشار آمریکا بر کشور و نخبگان را تحمل کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد که "به عنوان یک ایرانی خبر حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق و تاثیرگذاری این حمله باعث شد تا حدودی نسبت به ترور عزیزترین نیروی سپاه کشور احساس آرامش کنم".

به گفته سهل‌آبادی با وجود اینکه ممکن است حمله ایران به پایگاه نظامی عراق عواقبی داشته باشد، اما با توجه به قدرت نظامی ایران این عواقب نمی‌تواند حاد باشد. علاوه‌ بر این سکوت ایران در برابر این حرکت ناجوانمردانه وحشیانه آمریکا نیز خوب نبود.

برچسب ها: صنعت ، تحریم ، امریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: