bazarnews

کد خبر: ۶۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
 رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ لوازم خانگی در سه ماه پایانی سال گران می‌شود یا خیر؟ گفت: هیچ افزایش قیمتی در زمینه لوازم خانگی ایرانی وجود ندارد. همچنین تنها نرخ لوازم خانگی خارجی نوسان دارد؛ چرا که فعلا واردات لوازم خانگی خارجی ممنوع است.

مرتضی میری  رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: قرار بر این شد تولیدکنندگان داخلی بتوانند با افزایش ظرفیت‌ها در بخش تولید نیاز داخل را برآورده کنند. در حقیقت طی هفته‌های آینده در نظر داریم تمام تولیدکنندگان کشور را در یک گردهمایی جمع کنیم و برنامه آنها را در سال آتی مطلع شویم. چنانچه تولیدکنندگان بتوانند در سال آتی نیاز مردم را در حوزه یخچال، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی برآورده کنند این گوی است و میدان. در غیر اینصورت واردات لوازم خانگی به کشور آزاد می‌شود.

او با اشاره به احتمال واردات لوازم خانگی اظهار کرد: فعلا بازار با کمبود خاصی رو به رو نیست. چنانچه صحبت‌های تولیدکنندگان قانع‌کننده بود بازار ۸۰ میلیون نفری را در اختیار صنعتگران داخلی قرار می‌دهیم در غیر این صورت ممکن است در سال آتی واردات هوشمند و کنترل شده کالاهای لوازم خانگی را در کشور آزاد کنیم. با این اقدام مردم هم می‌توانند بر اساس میزان سلیقه‌شان کالای مورد نظر را خریداری کنند.

جام نیوز/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: