bazarnews

کد خبر: ۶۴۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
وزیر صمت تصریح کرد: امسال یکی از سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه امور، افزایش همکاری‌ها با تشکل‌های بخش خصوصی بوده که خوشبختانه نتایج آن در روند تثبیتی و حتی توسعه‌ای تولیدات کشور کاملا ملموس است.
وزیر صمت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به ضرورت پرهیز از بخشی نگری مفرط از دستگاه‌ها و بخش‌های موثر در حوزه تولید خواست که  در روند تصمیم گیری خود، شرایط ویژه کشور را لحاظ کنند.
رضا رحمانی افزود: نباید فراموش کنیم که در تحریم‌های اعمال شده به کشورمان، بخش تولید و صنعت، پیشران و هدف اول محدودیت‌ها بوده و از این منظر نتایج بدست آمده بسیار ارزشمند و قابل توجه است.
رحمانی خاطرنشان کرد: توجه به توان و ظرفیت‌های بخش خصوصی، امروز یک پارامتر تعیین کننده در کاهش آثار تحریم‌هاست.
وی تصریح کرد: امسال یکی از سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه امور، افزایش همکاری‌ها با تشکل‌های بخش خصوصی بوده که خوشبختانه نتایج آن در روند تثبیتی و حتی توسعه‌ای تولیدات کشور کاملا ملموس است.
وزیر صمت گفت: در شرایط حاضر باید به صورت کاملا ویژه بخش خصوصی را حمایت و در پیشبرد اهداف‌شان پشتیبانی کنیم.
رحمانی افزود: امروز ضرورت دارد برخی دستگاه‌ها و بخش‌های موثر در حوزه تولید در روند تصمیم گیری خود، شرایط ویژه کشور را لحاظ کنند و از بخشی نگری مفرط که آفت کارهاست به جد پرهیز کنند.
وی با اشاره به خبر اخیر در خصوص بازگشت به کار عده کثیری از نیرو‌های بخش خودروسازی کشور گفت: این آمار از سوی دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام شده و برای تمامی تلاشگران حوزه صنعت خبری مسرت بخش است که حتما باید در سایر بخش‌ها نیز شاهد ظهور و بروز این اتفاق خجسته باشیم و نباید فراموش کنیم که این موارد در کنترل بعد روانی تحریم‌ها از اهمیت بسزایی برخوردارند.
وزیر صمت در ادامه جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به گزارش ارائه شده از اقدامات ستاد تنظیم بازار کشور و تحلیل وضعیت بازار در ۹ ماهه سال جاری، گفت: ستاد تنظیم بازار کشور در یکسال گذشته عملکرد خوبی داشته و این عملکرد بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین کاملا قابل توجه بوده است که خوشبختانه مورد تایید بخش‌های مختلف کشور نیز است.
رحمانی خاطرنشان کرد: در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان که پیش روی ماست، کنترل دقیق فرآیند‌های تولید، تامین و همچنین بخش توزیع، باید در دستور کار ویژه قرار گیرد و با تشریح اصولی اقدامات مناسب انجام گرفته، بیش از پیش حمایت و مشارکت عمومی را در اجرای سیاست‌های تنظیمی بازار جلب نماییم.
وی تصریح کرد: برخی اقدامات انجام شده طی این مدت در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله در همین بخش بازرگانی مصداق کار جهادی است، چرا که در این مدت، بازار به خوبی کنترل شده و همکاری با اصناف در بهترین شرایط ممکن شکل گرفته است.
رحمانی تاکید کرد: همه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف هستیم به عنوان خادم مردم، تمام تلاش خود را برای انجام بهینه وظایف به کار ببندیم.
وی در پایان گفت: مبارزه با هرگونه تخلف و فساد در این وزارتخانه با لحاظ برخی ضروریات در دستور کار است که از جمله آن‌ها می‌توان به تفویض اختیارات، توجه به توان بخش خصوصی، کاهش فرآیند‌ها و...، اشاره کرد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: