bazarnews

کد خبر: ۶۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه چهار روز از وقوع بارش‌های سنگین و سیلاب و زیر آب رفتن شهر‌ها و مناطق روستائی دلگان می‌گذرد، باید بگوئیم که عمق فاجعه و خسارات مردم دلگان در سیل اخیر بالاست، لذا به شدت نیازمند اقلام گرمایشی و پوشاک و مواد خوراکی هستیم.
مجتبی شجاعی افزود: تخریب منازل، تلف شدن دامها، تخریب اراضی کشاورزی، آب بردگی لوازم خانگی مردم عمده خسارت‌های مردم روستایی و عشایری دلگان بوده و از سویی به زیرساخت‌های شهرستان صدمه جدی وارد شده و محور‌های مواصلاتی تخریب، زیرساخت‌های آب آسیب جدی و بسیاری از تیر‌های برق شکسته است.
رئیس ستاد مدیریت بحران دلگان بیان کرد: پیش بینی اولیه از تخریب حداقل ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی مردم و تلف شدن حداقل ۲۵ هزار دام سبک مردم دارد و مردم به صورت جدی از سیل خسارت دیده اند و اکنون نیازمند کمک جدی و امداد رسانی هستند.  
وی ادامه داد: جز عزم ملی و اراده عمومی نمی‌توان خسارات مادی مردم محروم منطقه که قبل از این هم بسیاری از حیث مالی کم بضاعت بودند و اکنون بسیار آسیب دیده اند، را جبران نمود و لذا منتظر توجه ویژه هستند.
شجاعی گفت: جبران خسارت‌های کشاورزی و دامداری مردم، می‌بایست اولویت اصلی مسئولان کشوری و استانی بعد از امداد رسانی‌ها باشد، مردم باید خود را بازیابی کنند و پس از امداد رسانی بتوانند به زندگی خود ادامه دهند، لذا از هم اکنون منتظر تشکیل کارگروه‌های مختلف برای جبران خسارات ارزیابی شده هستیم و مردم امیدشان پس از خدا به مسئولان بوده و لازم است همه وزارتخانه‌ها همت جدی کنند.برنا نیوز /
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: