bazarnews

کد خبر: ۶۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
یک مقام مسئول با بیان اینکه با اصلاح قیمت بنزین، مصرف CNG در خودرو‌ها حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف روزانه از ۱۹ میلیون مترمکعب به ۲۴.۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

حسن قلی پور اظهار داشت: در دی‌ماه امسال به‌طور میانگین روزانه 24.5 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع و در مجموع 734 میلیون و 602 هزار و 681 مترمکعب سی‌ان‌جی در دی‌ماه امسال به فروش رسیده است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این در آبان‌ماه امسال میانگین روزانه مصرف سی‌ان‌جی در کشور به حدود 21 میلیون مترمکعب رسیده بود، افزود: این رقم با افزایش روزانه 3.5 میلیون لیتری هم‌اکنون به روزانه 24 میلیون و 486 هزار مترمکعب رسیده است.
قلی پور با اشاره به مصرف روزانه 19 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، تصریح کرد: با اجرای این طرح در روز 24 آبان‌ماه امسال، درخواست‌ها برای گازسوز کردن خودروها به نحو چشمگیری افزایش یافت تا جایی که با افزایش تعداد خودروهای دوگانه‌سوز در کشور، این رقم با افزایش 5.5 میلیون مترمکعبی در روز به روزانه 24.5 میلیون مترمکعب رسیده است.
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی به 2 هزار و 489 جایگاه در کشور هم‌زمان با چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: از این تعداد 976 تجهیز دومنظوره و یک هزار و 513 تجهیز تک‌منظوره است و همچنین 27 تجهیز شامل 10 تجهیز دومنظوره و 17 تجهیز تک‌منظوره در سال 98 به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: هم‌اکنون 125 تجهیز سی‌ان‌جی در حال ساخت در کشور وجود دارد که با راه‌اندازی آنها، تعداد تجهیزات سی‌ان‌جی موجود در کشور به 2 هزار و 614 می‌رسد.

 

فصل اقتصاد /

برچسب ها: CNG ، بنزین ، نفت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: