bazarnews

کد خبر: ۶۵۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
نرخ‌های پیشنهادی در بازار رهن و اجاره مسکن نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به ماه‌های قبل تعدیل شده است.

جدیدترین آمار ها از قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران نشان می‌دهد که با کاهش تقاضا برای جابه‌جایی، نرخ‌های پیشنهادی رهن و اجاره از سوی موجران در مقایسه با  ماه‌ های قبل به‌طور نسبی تعدیل شده است.

به گزارش خبر24، هم‌اکنون میزان عرضه مسکن به بازار اجاره بیشتر از تقاضا برای این واحد ها است و همین موضوع موجب شده موجران برای جلوگیری از خالی ماندن واحدهای خود، در شرایط کنونی اجاره مسکن به‌طور نسبی انعطاف پذیر تر شده اند. این انعطاف پذیری هم‌اکنون خود را به شکل تخفیف‌ در نرخ پیشنهادی برای اجاره برخی واحد ها از یک سو و قابل تبدیل بودن شرایط پرداخت اجاره‌بها از سوی دیگر نشان می‌دهد.

شواهد بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد طی روز های اخیر حتی تعداد آگهی‌ های عرضه شده به بازار اجاره با شرایط رهن کامل در مقایسه با هفته‌های گذشته افزایش یافته است؛ به خصوص این موضوع در میان واحد های مسکونی بزرگ‌ متراژ بیشتر از واحدهای کوچک‌ متراژ به چشم می‌خورد. همچنین در بازار واحد های مسکونی متراژ‌ متوسط به ویژه واحدهای نوساز نیز مستاجران می‌توانند واحدهای اجاره‌ای با شرایط رهن کامل را در مقایسه با هفته‌ها و ماه‌های اخیر با دشواری کمتری پیدا کنند. این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که در ماه‌ های منتهی به نیمه اول سال ۹۸، بخش قابل توجهی از واحد‌ هایی که با شرایط رهن کامل به مستاجران معرفی می‌شد، نرخ اجاره بالاتری در مقایسه با قیمت واحد هایی که اجاره بهای آن ها به صورت ترکیب رهن واجاره ماهانه پرداخت می شد داشت. در جدول زیر جدیدترین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران ارائه شده است.

 

 

خبر 24 /

برچسب ها: رهن ، اجاره ، تهران ، آپارتمان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: