bazarnews

کد خبر: ۶۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
سرمربیگری تیم‌ملی در شرایطی به دراگان اسکوچیچ کروات رسید که شواهد و قراین نشان می‌دهد فوتبال ملی ایران قرار نیست رنگ آرامش به خود ببیند.

حاشیه‌های این انتخاب به قدری زیاد است که باز هم به جای یک اجماع ملی برای حمایت از تیم‌ملی شاهد دوقطبی عجیبی هستیم. طیف گسترده‌ای از هواداران و مربیان و اعضای جامعه فوتبال که اکثر آنها از طرفداران پروپاقرص کارلوس کی‌روش بودند، حالا به منتقد درجه یک اسکوچیچ تبدیل شده‌اند و در حال انتقاد از زمین و زمان برای این انتخاب هستند.

مازیار ناظمی، مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش، بعد از جدایی کی‌روش در توییتی مدعی شده بود که مربیان بزرگ دنیای فوتبال مثل زیدان و کلینزمن در صف سرمربیگری ایران هستند. او در آن مقطع از هشتگ «طلوع می‌کنیم» استفاده کرد. منتها انتخاب فدراسیون مارک ویلموتس بود که هم نتایج بسیار ضعیفی گرفت و هم حالا وارد یک دعوای ٦‌میلیون دلاری برای دریافت کل پول قرارداد خود با فدراسیون فوتبال ایران شده است.

پروسه انتخاب سرمربی تیم‌ملی هم در شرایطی انجام شد که ابتدا برانکو ایوانکوویچ،‌ امیر قلعه‌نویی،‌ علی دایی و یحیی گل‌محمدی گزینه‌های اصلی بودند اما فدراسیون در چرخشی ناگهانی دراگان اسکوچیچ را در شرایطی به‌عنوان سرمربی جدید انتخاب کرد که او کارنامه مربیگری فوق‌العاده‌ای نداشته و سرمربی تیم‌های بزرگ نبوده است و همچنین نامش اصلا در بین گزینه‌ها وجود نداشت.

حالا درست یا غلط اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی است. آنها با کنایه به هشتگ طلوع می‌کنیم مدیران وزارت ورزش،‌ عملا در حال انتقاد از مدیرانی هستند که مقدمات جدایی کی‌روش را فراهم کردند و می‌گویند چرا باید از یک مربی مثل کی‌روش به مربی در قواره‌های اسکوچیچ برای هدایت تیم‌ملی برسیم. طبیعی است که منتقدان کی‌روش در زمان حضور او در تیم‌ملی هم مقابل این طیف قرار گرفته‌اند و باز هم شاهد درگیری‌های بی‌سرانجامی در حاشیه تیم‌ملی ایران هستیم؛ فضایی خطرناک که قطعا ممکن است ضربه‌هایی مهلک را به فوتبال ملی ایران در این شرایط حساس وارد کند. انتشار عکس‌های دراگان اسکوچیچ در ماشین مدیربرنامه‌های ایرانی‌‌اش هم البته فضای تلخ و بسیار بد را برای تیم‌ملی و اتفاقاتی که ممکن است در انتخاب لیست بعدی رخ دهد به وجود آورده است و اتهامات سنگینی به این مربی که حالا نفر شماره یک کادر فنی تیم‌ملی ایران است، وارد شده است. این در حالی است که در زمان کارلوس کی‌روش هم یک ایجنت نقل‌وانتقالاتی به صورت رسمی به یکی از اعضای کادر فنی تیم‌ملی تبدیل شده بود و همواره در کنار مربی پرتغالی حضور داشت و عملکردش به شکلی بود که دستور اخراج او از تیم‌ملی را صادر کردند.

درواقع برخی منتقدان امروز اسکوچیچ دست روی موضوعی گذاشته‌اند که در گذشته کی‌روش در فوتبال ایران باب کرده بود. از طرفی حالا تیم‌ملی ایران در شرایطی نیست که در فضای انتقادی بشود کار را جلو برد. تیم‌ملی بازی‌های حساسی در راه رسیدن به جام‌جهانی در پیش دارد و نیاز به یک اجماع همگانی است تا تیم‌ملی از این مسیر به سلامت عبور کند و شانس حضور در تورنمنت قطر ٢٠٢٢ را به راحتی از دست ندهد.

 

شهروند

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: