bazarnews

کد خبر: ۶۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
حیدر مطاعی درخصوص آخرین وضعیت جاده‌های کشور با توجه به ورود یک سامانه بارشی شدید به اکثر استان‌های کشور اظهار داشت: سامانه بارشی که از روز شنبه عصر وارد کشور شد حدود ۱۷ استان را درگیر کرد.

وی ادامه داد: این سامانه همراه با کولاک شدید، افت درجه حرارت و برف سنگین در استان‌های کشور به خصوص آذربایجان شرقی و غربی و زنجان بود که روز گذشته براساس اطلاعات هواشناسی محور‌های منتهی به شمال را در بر گرفت و بارش برف در استان گیلان پیش بینی شد.
وی تصریح کرد: بابت همین مساله از قبل آمادگی لازم به وجود آمده بود و در استان‌های مختلف از جمله گیلان بخش خصوصی و دستگاه‌ها را در حالت آماده باش قرار دادیم. صبح دیروز هم جلسه ستاد بحران با اعضا در سازمان راهداری و با دعوت از معاون پلیس راه کشور انجام گرفت و تصمیماتی گرفته شد.
مطاعی در ادامه بیان داشت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، محدودیت‌هایی برای ماشین‌های سنگین و عمومی ایجاد شد. همچنین تصمیم گرفته شد که یکسیری امکانات استان‌ها در جنوب زاگرس مثل مرکزی، قم، همدان و دیگر استان‌ها از جمله تهران به استان‌های درگیر برف منتقل شوند. به عنوان مثال ماشین‌ها از زنجان و قزوین به جاده قزوین – امام زاده هاشم منتقل شدند.
معاون راهداری و سازمان حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: نظارت‌ها تا صبح امروز ادامه داشت و محور‌های کوهستانی مثل چالوس، هراز و فیروزکوه در کنار آزادراه قزوین - رشت کاملا رصد شدند چرا که حجم سنگینی از خودرو با تمام اخطار‌هایی که بابت نرفتن، تاخیر در سفر و استفاده از زنجیر چرخ داده شده بود به این سمت حرکت می‌کردند.
وی ادامه داد: همزمان با اجرای تصمیمات اتخاذ شده، اوایل صبح امروز توده بسیار عظیم بارشی برف و کولاک وارد آزادراه قزوین به رشت و امام زاده هاشم شد. توفان و کولاک شدید همه خودرو‌ها را درگیر کرد و در نتیجه همه خودرو‌های بدون زنجیر چرخ با مشکل مواجه و سبب یک گره ترافیکی شدند که در ادامه باعث توقف و تشکیل صف عظیمی از خودرو شد.
وی تصریح کرد: براساس گزارش‌ها و عکس‌های ارسال شده برفی در حدود یک متر در این منطقه بارید که ماشین‌ها را تا کمر در برگرفت. همکاران ما از همان ابتدا از باند مخالف شروع به کار کردند و کار به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین سپرده شد.
مطاعی گفت: در همین خصوص 10 دستگاه ماشین آلات از قزوین شامل لودر، گریدر، تیغه برف روب و لودر‌های تیغه‌ای به منطقه رفتند و تمام خودرو‌های مانده در راه آزاد شدند.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان گفت: با توجه به شرایط اعلام شده پیش بینی و سعی ما این است که امروز کلیه خودرو‌های سواری و مسافربری آزاد شده تا بعد کامیون‌هایی که زنجیر نداشتند در مسیر تخلیه شوند. با گرم شدن هوا کار با سرعت بیشتری در حال انجام است و خوشبختانه گزارشی هم از آسیب به هموطنان مان تاکنون به دست ما نرسیده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: