bazarnews

کد خبر: ۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
از فردا توزیع حدود ۴۰ هزار تن اقلام تنظیم بازاری ماه محرم از جمله گوشت، مرغ، برنج و شکر به قیمت مصوب به ویژه برای هیات‌های مذهبی آغاز می‌شود که به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، هر کیلوگرم شکر ۲۵۲۰ تومان، برنج خارجی ۲۹۰۰ تومان، مرغ ۵۱۰۰ تومان و گوشت حدود 22 هزار تومان عرضه خواهد شد.
بازار نیوز -  فردا اولین روز از ماه محرم است که بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و دستور وزیر جهاد کشاورزی، حدود ۴۰ هزار تن مرغ، گوشت، برنج و شکر که به همه استان‌ها ارسال شده است توزیع می‌شود که به ویژه برای هیات‌ها و دسته‌جات مذهبی به قیمت مصوب دولتی خواهد بود و نهایتا چند درصد سود برای مراکز خرده فروشی در نظر گرفته شده است.

علیرضا ولی - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام - در این باره ، گفت: بالغ بر ۳۰ هزار تن گوشت مرغ ذخیره‌سازی شده برای تنظیم بازار ماه محرم در نظر گرفته شده که تاکنون حدود هفت هزار تن از این محصول بین استان‌ها توزیع شده است و هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هر کیلوگرم گوشت مرغ توزیع شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ۵۱۰۰ تومان است، افزود: اگر هیات‌های مذهبی، دسته‌جات و موسسه‌های خیریه مستقیما به شرکت پشتیبانی امور دام، اداره کل‌های استانی و مراکزی که برای توزیع مستقیم گوشت مرغ در نظر گرفته شده، ‌مراجعه کنند این محصول را برای آنها با همان قیمت کیلویی ۵۱۰۰ تومان تامین خواهیم کرد اما اگر گوشت مرغ را از طریق بازار مانند میادین میوه و تره‌بار و دیگر مراکز مشخص شده مراجعه کنند با چند درصد سود جزئی که برای خرده‌فروشی‌ها در نظر گرفته شده نهایتا هر کیلوگرم گوشت مرغ ۵۵۰۰ تومان برای آنها قابل تامین است.

ولی ادامه داد: برای گوشت قرمز نیز هیچگونه مشکل و کمبودی در کشور وجود ندارد و حدود ۲۰۰۰ تن گوشت قرمز ذخیره‌سازی شده در استان‌ها توزیع شده که به قیمت کیلویی حدود ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان بسته به نوع گوشت عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ مشکلی برای تامین مرغ و گوشت مورد نیاز ماه محرم و تنظیم بازار آن در کشور وجود ندارد چرا که وزارت جهاد کشاورزی تامین آن را تا مراکز خرده‌فروشی نیز انجام داده است اما اگر در شبکه‌های توزیع مویرگی مشکلی به وجود بیاید این دستگاه‌های نظارتی هستند که باید نسبت به این مساله حساسیت به خرج دهند و تنظیم بازار را در این شبکه‌ها به عهده بگیرند.

همچنین علی قنبری - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی - نیز درباره وضعیت تنظیم بازار برنج و شکر به عنوان دیگر اقلام در نظر گرفته شده برای تنظیم بازار ماه محرم ، گفت: حدود شش هزار تن شکر به قیمت کیلویی ۲۵۲۰ تومان از طریق شرکت بازرگانی دولتی به استان‌ها ارسال شده و قابل تامین است، همچنین ۲۲ هزار تن برنج خارجی باکیفیت نیز به قیمت کیلویی ۲۹۰۰ تومان در استان‌ها توزیع شده و در اختیار هیات‌های مذهبی، مساجد و موسسه‌های خیریه برای نذورات ماه محرم قرار خواهد گرفت و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: هیچ مشکلی برای تامین برنج و شکر ماه محرم و تنظیم بازار آن وجود ندارد چرا که ذخیره‌های شرکت بازرگانی دولتی به اندازه کافی است و اگر هر استانی بر اساس تصمیم و مصوبه کارگروه تنظیم بازار به میزان بیشتری از شکر و برنج نیاز داشته باشد، برای تامین نیاز آن استان هیچ مشکلی وجود ندارد.

پیش از این نیز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده بود که اقلام و کالاهای اساسی مرغ، برنج، شکر و گوشت قرمز برای هیات‌های مذهبی در ماه محرم به قیمت مصوب تامین شده و از روز اول ماه محرم عرضه خواهد شد.
ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: