bazarnews

کد خبر: ۶۶۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: محصولاتی مانند سیب، پرتقال، سیب‌زمینی، پیاز، خیار و گوجه‌فرنگی به این کشور از سوی ایران صادر می‌شود که بسته شدن مرز ضربه سنگینی به صادرات کشور وارد خواهد کرد.

سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی اعلام کرد: دولت عراق با صدور بیانیه‌ای، مرز زرباطیه- مهران را به مدت ۱۴ روز برای مسافر و کالا بست.

 

وی گفت: در حال حاضر کالا‌ها در مرز دپو (انباشت) شده و منتظر صادرات هستند. به گفته رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، قرار است، عراق از امروز درباره دیگر مرزهایش با ایران نیز اعلام کند که آیا بسته یا باز خواهد بود.

 

نورانی گفت: محصولاتی مانند سیب، پرتقال، سیب‌زمینی، پیاز، خیار و گوجه‌فرنگی به این کشور از سوی ایران صادر می‌شود که بسته شدن مرز ضربه سنگینی به صادرات کشور وارد خواهد کرد.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا حجم صادرات ما به این کشور قابل توجه است، گفت: در دو، سه هفته گذشته که مسؤولان وزارت صنعت از مرز مهران بازدید می‌کردند، صف‌های چند کیلومتری برای صادرات به این کشور وجود داشت.

 

علت گرانی موز پیدا شد

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی همچنین در مورد دلیل گرانی قیمت موز گفت: موز‌های از مقصد اکوادور که از مرز شمالی ترکیه وارد کشور می‌شد بسته است بنابراین تنها موز از فیلیپن و هند از طریق بندرعباس وارد کشور می‌شود.

 

به گزارش فارس، قیمت موز در تهران به کیلویی ۱۶ هزار تومان رسیده و بسیاری از میوه‌فروشان قیمت را درج نمی‌کنند. این قیمت نسبت به ۱۰ روز گذشته حدود ۵ هزار تومان در هر کیلو افزایش دارد.

 

نورانی افزود: با بسته شدن مرز شمالی ترکیه به ایران این‌ها یا به مقصد عراق می‌روند و یا از طریق لندی‌کرافت به عمان ارسال می‌شوند.

 

وی ادامه داد: در روز‌های گذشته سازمان قرنطینه اعلام کرده که احتمالاً موز‌هایی که به مقصد عمان می‌رود را دوباره به کشور وارد کنیم.

برچسب ها: موز ، قیمت موز ، عراق
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: