bazarnews

کد خبر: ۶۶۹۴۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
«چرا سود سهام عدالت کم واریز شده است؟»، این سوالی است که از زمان واریز این سود در ابتدای هفته گذشته از سوی تعداد زیادی از مخاطبان مطرح شده است.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: براساس اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی واریز سود سهام عدالت از شنبه سوم اسفند ماه به مدت یک هفته آغاز شد و در روز جمعه نهم اسفند ماه به اتمام رسید؛ اما در طول این یک هفته بسیاری از دارندگان سهام به خصوص کسانی که برگه سهام آنها یک میلیون تومانی بوده به محض دریافت سود سهام خود معترض بودند که چرا  مبلغ  ۲۰۵ هزار تومانی برای آنها واریز نشده است.

علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی پیش از آغاز واریزی‌ها و در نشست خبری که در روزهای میانی بهمن ماه برگزار شد رقم سود سهام عدالت امسال برای یک میلیون تومان را بیش از ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد، به عبارتی دیگر وی شرایط دریافت این مبلغ را در ابتدا عنوان نکرد به همین علت نیز با شروع واریزی‌ها تعداد زیادی از دارندگان سهام نسبت به سود دریافت شده خود معترض شدند.

بسیاری از این افراد که رقم سهام آنها یک میلیون تومان بود، حدود ۱۰۷ هزار تومان سود دریافت کردند.

پس از آن صالح گفت که فقط افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی سود ۲۰۵ هزار تومانی سهام عدالت را دریافت می‌کنند، همچنین ارزش واقعی برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت حدود ۵۳۰ هزار تومان است و به این مقدار سود تعلق می‌گیرد.

وی افزود: سود سهام عدالت با توجه به اینکه افراد زیر نظر کمیته امداد و بهزیستی مالکیت صددرصد سهام خود را در اختیار دارند این افراد ۲۰۵ هزار تومان را به صورت کامل دریافت می‌کنند، اما دیگر مشمولین که مالک بخشی از سهام خود هستند به همان نسبت سود دریافت می‌کنند.

به عبارت دیگر سازمان خصوصی‌سازی در ابتدا مشخص نکرد که این سود ۲۰۵ هزار تومانی به چه کسانی می‌رسد و این انتظار برای همه دارندگان سهام عدالت ایجاد شد که مبلغ اعلام شده را دریافت می‌کنند.

برخی دیگر از افراد نیز معترض بودن که حتی سود ۱۰۷ هزار تومانی را نیز دریافت نکرده‌اند، براساس اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی ارزش برگه‌های سهام این افراد حتی از ۵۳۰ تومان معمول نیز پایین‌تر است.

بنابراین هر شخص دارای سهام عدالت به نسبت ارزش واقعی برگه‌ سهام خود سود دریافت کرده است.

موضوعی که شاید تا به امسال سهام‌داران به آن توجه نکرده‌اند میزان ارزش واقعی برگه سهام است که سود به آن تعلق می‌گیرد.

در میان انتقاداتی که از سوی مخاطبان مطرح شده است، حتی برخی از افراد هستند که ادعا می‌کنند سود واریزی برای آنها ۶۰ هزار تومان است. اما با پایان یافتن زمان واریز سود سهام عدالت، آیا کسی هست که علی‌رغم داشتن برگه‌های سهام عدالت و دریافت سود آن در سال‌های قبل، امسال هیچ مبلغی بابت این سهام دریافت برایشان واریز نشده باشد؟

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محبوبه.ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
1
ببخشید چرا به من ودخترم سود سهام نریختین.کارت سهام عدالت داریم .ولی کارت عابر اون بانک وندارم.میخواستم بدونم تودفترچه بانکی واریز میکنید یا باید حتما کارت عابر اون شعبه رو داشته باشم
صدیقه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
0
0
سلام چرا کسی جوابگو نیست اگه نمیتونید سودی پرداخت کنید چرا مردم امیدوار میکنید از سال 95 دارن به کسانی که سهام عدالت دارن هرساله سود پرداخت میکنن من تازه امسال شماره شبای بانکی بچه هام و دادن ولی دریغ از یک ریال سود واریز نشده پس کی میخواد جواب مارو بده لطفا لطفا پاسخگو باشید
فرهاداززاهدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
0
0
چرابرماکه برگه ی سهام یک میلیون تومانی داریم مبلغی واریزنشده به کجابریم وحرف دلمون روبگیم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: