bazarnews

کد خبر: ۶۷۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
یک رسانه آمریکایی فاش کرد که نیروهای مسلح این کشور برای سرکوب اعتراضات مدنی در صورت بحرانی‌تر شدن اوضاع آماده می‌شوند.

نشریه آمریکایی نیوزویک فاش کرد که نیروهای مسلح آمریکا در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراضات مدنی احتمالی و همکاری در کنترل اوضاع در صورت تشدید بحران، هستند.

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا در حال حاضر مشغول بررسی ابعاد مختلف برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از نیروهای ایالتی و یا نیروهای فدرال به‌منظور انجام این مأموریت است.

فرمانده گارد ملی آمریکا روز پنج‌شنبه به خبرنگار نیوزویک گفته است که احتمال دارد دهها هزار نیروی گارد ملی به‌منظور کمک به ایالت‌ها مختلف آمریکا برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا به کار گرفته شوند.

در حال حاضر نیروهای گارد ملی آمریکا -که بخشی از نیروهای ذخیره ارتش آمریکا هستند- در 27 ایالت از جمله نیویورک و کالیفرنیا به خدمت فرا خوانده شده‌اند تا در پاکسازی اماکن عمومی و تحویل غذا به خانه‌ها با مقامات مربوطه همکاری کنند.

به گفته ژنرال «جوزف لنگیل» رئیس ستاد گارد ملی آمریکا، تاکنون حدود 2000 نفر از نیروهای تحت امر وی فعال شده‌اند و انتظار می‌رود که این تعداد در روزهای آینده 2 برابر شود.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی ارائه شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا تاکنون حدود 20 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد 276 نفر جان باخته‌اند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه 13 مارس (23 اسفند) به‌منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعلام حالت فوق‌العاده کرد.

همچنین اخیراً به موجب توافق آمریکا با دولت‌های همسایه (کانادا و مکزیک) ترددهای غیرضروری بین آمریکا و این دو کشور ممنوع شده است.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: