bazarnews

کد خبر: ۶۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در چهار ماه اول فعالیت مجلس 344 سوال از وزرا در دستور کار کمیسیون‌ها قرار گرفته است،گفت: خواستار تعامل بیشتر دولت و مجلس در این زمینه شد.
بازار نیوز - علی اصغر یوسف‌نژاد، اظهار کرد: در طول چهار ماهه اول فعالیت مجلس دهم 205 طرح و لایحه (129 طرح و 76 لایحه) در مجلس در حال بررسی است که از این تعداد 120 طرح و لایحه مربوط به مجلس جدید است و 85 طرح و لایحه براساس ماده 141 آیین نامه داخلی مجلس از دوره قبل به مجلس دهم منتقل شده است.

وی، افزود: همچنین در طی این مدت 344 سوال در دستور کار کمیسیون‌ها قرار گرفته که برخی در صحن علنی مطرح شده است. در این میان وزارت اقتصاد با 41 سوال، وزارت جهاد کشاورزی با 38 سوال، وزارت کار با 32 سوال، وزارت نیرو با 36 سوال و وزارت کشور با 31 سوال بالاترین تعداد سوال‌های نمایندگان را به خود اختصاص دادند.

این نماینده مجلس، با تاکید بر اینکه قانون گذاری و نظارت مهمترین وظایف نمایندگان در مجلس است، ادامه داد: در بعد نظارت سوال، تحقیق و تفحص، استیضاح و تهیه گزارش در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی انجام شده که به نظر می‌رسد مجلس شروع خوبی در این زمینه داشته است.

وی، افزود: البته به اعتقاد من این تعداد سوال برای شروع کار مجلس خیلی زیاد است و می‌طلبد که تعامل دوطرفه بیشتری بین دولت و مجلس وجود داشته باشد تا سوالات کمتری مطرح شود. زیرا در طول یک دوره حداکثر 400 جلسه علنی برگزار می‌شود و اگر قرار باشد همین 344 سوالی که تاکنون در کمیسیون‌ها مطرح شده در صحن علنی مطرح شود زمان زیادی را از مجلس خواهد گرفت.

یوسف‌نژاد، با بیان اینکه بهتر است دولت احکام مورد نیاز خود را به شکل لایحه به مجلس ارائه کند، اضافه کرد: در عین حال در برخی مواقع دولت اقدام به ارائه لایحه در موارد لازم نمی‌کند و این نمایندگان هستند که براساس خواسته‌های مردم و نیاز موجود اقدام به تدوین طرح می‌کنند.

ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: