bazarnews

کد خبر: ۶۹۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
طبق آمار نهایی و رسمی اعلام شده توسط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در تولید انواع خودرو‌ها در سال ۹۸، گروه خودروسازی سایپا با تولید بیش از ۴۱۴ هزار دستگاه خودرو و با اختلاف نزدیک به ۴۲ هزار خودرو، از گروه صنعتی ایران خودرو پیشی گرفته و عنوان خودروساز اول کشور در سال ۹۸ را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش ۱۲ ماه عملکرد صنعت خودرو در سال ۹۸، ایران خودرو ۳۷۲ هزار و ۵۹۱ دستگاه خودرو تولید کرده که در مقایسه با سال ۹۷ که میزان تولید این گروه خودروسازی ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ دستگاه بوده است، میزان تولید این مجموعه ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر، در حالی که کاهش تولید خودرو در ایران خودرو، دو رقمی است، گروه خودروسازی سایپا توانسته رقم کاهش تولید خود را در قیاس با سال ۹۷ به حدود یک درصد برساند. سایپا، سال گذشته ۴۱۴ هزار و ۵۷۸ دستگاه خودرو تولید کرده که این رقم سال ۹۷ حدود ۴۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه خودرو بوده است.

طبق جدول تولید انواع خودرو منتشر شده  از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده، نشان می دهد که سایپایی ها در قیاس با خودروسازان دیگر بیشتر به تعهدات خود پایبند بودند و توانستند تعداد بیشتری از تعهدات خود به مشتریان را پاسخ دهند.

 

ایسنا /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: