bazarnews

کد خبر: ۶۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
تولید خودرو یکی از صنایع فعالی در جهان است که با توجه به تقاضای زیاد آن هر ساله علاوه بر رونمایی از مدل‌های جدید با آخرین نوآوری‌های روز، لیستی از پرفروش‌ترین این خودرو‌ها در هر کشور اعلام می‌شود.

تولید خودرو یکی از صنایع فعالی در جهان است که با توجه به تقاضای زیاد آن هر ساله علاوه بر رونمایی از مدل های جدید با آخرین نوآوری های روز، لیستی از پرفروش ترین این خودروها در هر کشور اعلام می شود. مردم هر کشور با توجه به نیازها و طرز زندگی خود، انتظارات متفاوتی از خودروها دارند که این موارد برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است.
با توجه به آخرین داده های سایت  focus2move   که به تازگی منتشر شده است، میزان علاقمندی مردمان هر کشور به خرید خودرو داخلی و یا ترجیح آنها به خودرو خارجی را مورد بررسی قرار دادیم.

خودروی چینی اولین انتخاب چینی ها نیست


چین – داده های جمع آوری شده در سال 2019، نشان می دهد که خودروی چینی اولین انتخاب آنها در خرید خودرو نیست. در صدر رتبه بندی خودروهای مورد علاقه چینی ها، فولکس واگن مدل لاویدا است که این خودرو جایگاه برتر خود را در بازار چین از سال 2017 حفظ کرده است. در جایگاه دوم، خودری ژاپنی نیسان سیفلی و در رتبه سوم، خودرو چینی هاوال اچ 6 که متعلق به خودروساز چینی گریت وال موتورز است، قرار دارد.

بازار خودروهای چینی بزرگترین بازار موجود در سایر کشورها است اما سهم کمی در لیست پرفروش ترین ها دارند. به طوریکه در ده مدل پرفروش دنیا، سهم خودروهای چینی تنها 14.4 درصد، در بین 50 خودرو برتر 43.5% و در بین 100 خودروی پرطرفدار سهم 66درصدی دارند.

در لیست پرفروش ترین خودروها در چین از سال 2010 تا 2015، خودروی چینی وولینگ هنگ گوانگ محبوب ترین خودروی خانواده های چینی بود اما از سال 2017، خودروی فولکس واگن مدل لاویدا گوی رقابت را از این خودروی چینی ربود.

آمریکایی ها 45 سال است که فورد را ترجیح می دهند

آمریکا – خودروی محبوب آمریکایی ها که 45 سال درصدر این لیست قرار دارد، خودروی فورد سری اف است. نکته جالب رتبه بندی امسال، رتبه دوم این لیست است: پیکاپ رم. این خودرو برای اولین بار توانست رتبه دومی را از شورلت سیلورادو برباید و به این ترتیب خودرو شورلت در جایگاه سوم قرار گرفت.

پس از این خودورهای پیکاپ، به ترتیب تویوتا راو 4 و هوندا سی آر وی در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند.

 ژاپنی ها خودروی ژاپنی می خرند

ژاپن – مردم  ژاپن به خودروهای تولید داخل خود وفادار هستند به طوریکه پرفروش ترین خودرو در سال گذشته میلادی در ژاپن، هوندا مدل آن باکس بوده است. هوندا آن باکس یک خودروی شهری است که توسط شرکت هوندا در سال 2011 به بازار ژاپن عرضه شد. در جایگاه دوم، خودروی نیسان دایز و در رتبه سوم خودرو سوزوکی اسپاشیا قرار دارند.

بی ام و پرفروش ترین خودرو در آلمان نیست

بر خلاف تصور بسیاری، اکثر آلمانی ها بی ام و نمی خرند. بر اساس داده های سال گذشته پر فروش ترین خودرو در آلمان فولکس واگن گلف است. این خودرو که بعنوان خودروی خانوادگی کوچک معروف است، یکی از پرفروش ترین ها نیز در اروپا به شمار می آید. از سال 1974 که تولید آن آغاز شد تا به امروز این خودرو توانست جوایز بسیاری بعنوان خودروی سال جهان و اروپا را کسب کند.

با مقایسه میزان فروش خودروها نسبت به سال های گذشته، فروش خودرو فولکس واگن مدل پاسات (رتبه سوم) و بی ام و (رتبه هفتم) رشد بهتری داشته اند.

هندی ها طرفدار سرسخت خودروهای ژاپنی هستند

هند – پرفروش ترین خودرو در سال 2019، خودروی سوزوکی مدل مروتی آلدو است که با ازدست دادن جایگاه اولی خود در لیست پرفروش ترین های سال گذشته، امسال به صدر لیست صعود یافت.

نکته جالب لیست پر فروش ترین خودروها در هند، به ما نشان می دهد که سه رتبه اولی این لیست از آن شرکت ژاپنی سوزوکی است و پس از آن در جایگاه چهارم خودرو هوندا آی 20 قرار دارد.

رشد فروش فورد در بازار انگلیس

انگلیس – پرطرفدارترین خودرو انگلیس در سال 2019، خودروی  فورد مدل فیستا بود که نسبت به سال گذشته 18.8 درصد رشد فروش داشته است. در رتبه دوم نیز شرکت فورد با مدل فورد فوکوس توانست خود را به بالای جدول برساند در حالیکه خودروی آلمانی مرسدس کلاس آ به رتبه ششم نزول پیدا کرد.

رنو/ خودروی مورد علاقه فرانسوی ها

فرانسه – پر فروش ترین خودرو در سال گذشته در فرانسه، خودروی داخلی رنو اعلام شد. به عبارت دیگر خودرو رنو مدل کلیو و سیترون مدل سی 3 به ترتیب اول و دوم شدند.

نکته جالب لیست پرفروش ترین خودروها در فرانسه، سقوط پژو 308 بعنوان بدترین فروش خود در 7 سال اخیر بوده است.

برزیلی ها به خودروهای آمریکایی اطمینان دارند

برزیل – بر طبق آخرین داده ها، پر فروش ترین خودرو در کشور برزیل در سال گذشته، خودروی آمریکایی شورلت اونیکس اعلام شده است. این خودرو برای چهارمین سال توانسته است در صدر این لیست قرار بگیرد. پس از این خودرو، خودرو فورد کا و هیوندا اچ بی 20 پرطرفدار ترین ها هستند.

ایتالیایی ها خودروی ایتالیایی می رانند

ایتالیا – خودروی فیات مدل پاندا برای هفتمین سال پیاپی بعنوان خودرو محبوب ایتالیایی ها شناخته شد. این خودرو بعنوان بهترین مدل خودرو شهری در ایتالیا معروف است. رتبه دوم، خودرو لانچیا اپسیلون ایتالیایی است که بسیای از خریداران این مدل خانم ها هستند و توانسته است نسبت به سال گذشته یک مرتبه جایگاه خود را ترقی دهد. در جایگاه سوم، خودروی رومانایی داچا داستر بعنوان اولین خودروی خارجی در ایتالیا جز پر فروش ترین خودرو در این کشور است.

سلیقه بسیار نزدیک کانادایی ها و امریکایی ها

کانادا – پر فروش ترین خودرو در کانادا نیز همانند آمریکا خودروی فورد سری اف است.  این خودرو نیز در کانادا بیش از 40 سال است که طرفدار دارد. در جایگاه دوم، پیک آپ رام و در جایگاه سوم، تویوتا راو 4 قراا دارد.

علاقه کانادایی ها به خودرو سری اف هر روز در حال افزایش است به طوریکه فروش این خودرو در سال 2019 نسبت به سال قبل، 7.2درصد و نسبت به سال 2017/ 7.5 درصد رشد داشته است.
 
 
 
خط بازار /
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: