bazarnews

کد خبر: ۶۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
بدنبال افزایش تعداد مبتلایان به کووید۱۹ در ایالات متحده، ارتش آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد، نیروهای نظامی این کشور با اولویت نیروهای هسته‌ای و نیروهای مستقر در مناطق جنگی مورد آزمایش کرونا قرار می‌گیرند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، ارتش آمریکا اعلام کرد که در صورت دستیابی به تجهیزات بیشتر، آزمایش بیماری کووید ۱۹ شامل دیگر نیروهای نظامی ایالت متحده نیز خواهد شد. 

ژنرال "جان هایتن" معاون رئیس ستاد مشترک آمریکا به خبرنگاران گفت که "مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا اخیراً طرحی ارائه کرده است که نیروهای نظامی با تقسیم شدن به چهار گروه مورد آزمایش ویروس کرونا قرار خواهند گرفت. 

بر اساس این گزارش، اولین گروه شامل نیروهای درگیر در "قابلیت‌های مهم ملی" مانند نیروهای هسته‌ای و حداقل برخی از نیروهای عملیات ویژه خواهد بود. 

گروه دوم شامل سربازانی خواهد بود که به مناطق جنگی اعزام شده‌اند و سومین گروه نیروهایی هستند که در خارج از کشور در مأموریت‌های اولویت‌دار قرار دارند و نیروهایی که به ایالات متحده بازگردانده می‌شوند. 

تمام سربازان باقی مانده نیز در گروه چهارم قرار خواهند داشت. 

وزارت دفاع آمریکا در هفته جاری اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در میان پرسنل نظامی این کشور به ۳ هزار و ۴۳۸ نفر رسیده است. 

پنتاگون در بیانیه‌ای افزود، در مجموع ۵ هزار و ۳۳۵ نفر در میان نظامیان و غیرنظامیان پنتاگون به کرونا مبتلا شده‌اند. 

نیروی دریایی آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. بر اساس آخرین آمار یک هزار و ۲۴۰ نفر از نیروی دریایی آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. 

آمریکا اکنون جزو کشورهایی است که بیشترین آمار ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در آن به ثبت رسیده است. 

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا ۸۴۹ هزارو ۹۲ نفر، تعداد جانباختگان ۴۷هزار و ۶۸۱ تن و بهبود یافتگان ۸۴ هزارو ۵۰ نفر اعلام شده است. 

 

ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: