bazarnews

کد خبر: ۶۹۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
نرخ ارز در سامانه نیما امروز تغییری نداشته و آخرین قیمت مربوط به چهارم ماه اردیبهشت است که بر این اساس نرخ فروش دلار نیمایی رقم ۱۴ هزار و ۴۹۲ تومان و نرخ خرید دلار نیز ۱۴ هزار و ۶۲۱ تومان اعلام شده و این در حالیست که نرخ دلار در صرافی ملی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

نرخ ارز در سامانه نیما امروز تغییری نداشت و آخرین نرخ خرید دلار در سامانه نیما مربوط به چهارم ماه اردیبهشت است که بر این اساس میانگین نرخ فروش دلار ۷۱۱ تومان افزایش یافت و ۱۴ هزار و ۴۹۲ تومان تعیین شد، همچنین آخرین نرخ خرید دلار در بازار ثانویه(نیما) نیز مربوط به همین تاریخ است که ۱۴ هزار و ۶۲۱ تومان اعلام شده است و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

 

تجارت نیوز /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: