bazarnews

کد خبر: ۶۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
وزیر نیرو گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، در حوزه ساخت سد‌ها و اجرای شبکه‌های آبیاری و زهکشی سرمایه‌گذاری شده است.

رضا اردکانیان امروز در  در آیین بهره برداری از سه پروژه صنعت آب استان ایلام که با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، افزود: ۲۱ هزار میلیارد تومان از این حجم سرمایه گذاری از صندوق توسعه ملی است که با اجازات مقام معظم رهبری عملی شده است.

به گزارش پایگاه وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» روز پنجشنبه در دومین هفته از پویش #هر_هفته_الف_ب_ایران در آیین بهره برداری از سه پروژه صنعت آب استان ایلام که با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، افزود: ۲۱ هزار میلیارد تومان از این حجم سرمایه گذاری از صندوق توسعه ملی است که با مجوز مقام معظم رهبری عملی شده است.

وی یادآور شد: بعد از انقلاب اسلامی ۱۹ سد مخزنی داشتیم که هم اکنون تعداد این سدها به ۱۴۴ سد رسیده است و با احتساب سال‌هایی مانند دوران جنگ تحمیلی که فعالیت سدسازی نداشتیم، به طور متوسط، هر سال حدود ۴ سد در کشور ساخته شده است و امروز چهلمین سد ساخته شده در دولت تدبیر و امید افتتاح می‌شود.
اردکانیان گفت: تا پایان دولت تدبیر و امید تعداد سدهای ساخته شده در این دولت به ۵۲ خواهد رسید.
وی افزود: در هشت سال دولت تدبیر و امید هر سال حدود ۶.۵ سد و هر دو ماه یک سد به مدار آمده که ا مید است، این روند با اتکا بر اصول مهندسی و رعایت مسائل زیست محیطی ادامه یابد.

 

ایران /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: