bazarnews

کد خبر: ۶۹۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
پس از مدت‎ها نرخ بیکاری در آلمان سرانجام افزایش یافت.

تا پایان ماه مارس متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۳.۵ درصد رسید که در مقایسه با ماه ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با ۳۷۳ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۶۳۹ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه مارس با ۰.۸ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته است. در مقایسه با مارس سال ۲۰۱۹، شمار بیکاران آلمانی ۰.۴ درصد کمتر شده و شمار افراد شاغل نیز ۱.۲ درصد کمتر شده است.

نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است نیز با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح ۵.۶ درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹ درصد اعلام شد.

لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹معادل ۵.۵۴ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.

از طرف دیگر نرخ بیکاری در دیگر کشور اروپایی یعنی دانمارک نیز به یکی از بالاترین سطوح چند سال اخیر خود رسیده است؛ به گونه ای که نرخ بیکاری در ماه مارس با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۴.۱ درصد رسید.این نرخ، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده دانمارک از دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می شود.

طی این مدت شمار افراد فاقد شغل در سن کار با ۱۱ هزار و ۴۳۴ نفر افزایش به ۱۱۷هزار و ۴۶ نفر رسیده است.

 

ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: