bazarnews

کد خبر: ۶۹۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر چین را به اتهام آنچه خود عامل شیوع ویروس کرونا خوانده تهدید کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که این روزها به دنبال راهی برای تلافی کردن آنچه خود شیوع ویروس کرونا از ووهان چین می نامد روز جمعه گفت که افزایش تعرفه ها بر چین " مسلما یک گزینه به شمار می رود".

رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: درخصوص چین اتفاقات بسیاری درحال رخ دادن است. مسلما ما از آنچه درحال رخ دادن است خوشحال نیستیم. این یک موقعیت بد برای تمام دنیا و 183 کشور آن است. اما ما صحبتهای زیادی درمورد آن خواهیم داشت. مسلما این یک گزینه خواهد بود.

دونالد ترامپ اخیراطی سخنانی گفته بود: چین باید به این سوال پاسخ دهد که چگونه ویروس کرونا انتشار یافته و آیا این امر اشتباهی رخ داده یا اینکه به عمد اتفاق افتاده است.

رئیس جمهور آمریکا که به خاطر عملکرد ضعیفش در مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا به شدت با انتقادهای گسترده‌ای روبرو شده، طی سخنانی بار دیگر به چین حمله کرده و این کشور را منبع گسترش ویروس کرونا دانست.

ترامپ گفت: نمی‌توانم دلیل اطمینان بالای خودم را مبنی بر اینکه ویروس کرونا منبعش آزمایشگاهی در «ووهان» چین بوده است را بیان کنم.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر چین را به مخفی کاری متهم کرد و گفت که اعمال تعرفه و جریمه بر چین را به دلیل تعاملش با بحران ویروس کرونا را بررسی می‌کنم و آنها باید شبهات و ابهاماتی که درباره منبع آن مطرح است را روشن کنند.

 

تسنیم

برچسب ها: ترامپ ، چین ، افزایش تعرفه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: