bazarnews

کد خبر: ۶۹۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: فعالیت باشگاه‌های ورزشی که دارای رشته انفرادی و غیر گروهی که ارتباط فردی زیادی ندارند در ١٣٢ شهر سفید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ١٦ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

دکتر مسعود سلطانی فر در نشست ستاد مبارزه با شیوع کرونا در ورزش با اشاره به مصوبه هجدهمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رییس جمهور تصریح کرد: این مصوبه به باشگاه‌های ورزشی که دارای رشته انفرادی و غیر گروهی هستند که ارتباط فردی زیادی ندارند در ١٣٢ شهر سفید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اجازه فعالیت را از ١٦ اردیبهشت ماه می‌دهد.

دکتر سلطانی فر، رشته‌های دوچرخه سواری، تنیس، تنیس روی میز، تیراندازی، تیراندازی با کمان، برخی رشته‌های دو ومیدانی، قایقرانی، وزنه برداری و بولینگ را از جمله رشته‌هایی اعلام کرد که فعالیت‌های آن‌ها در شهرهای که وضعیت آن‌ها در خصوص شیوع کرونا سفید اعلام شده، مجاز عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تصمیم گیری پیرامون رقابت‌های ورزشی از جمله لیگ برتر فوتبال فعلا امکانپذیر نیست، تصریح کرد: در خصوص فوتبال بصورت ویژه با دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مفصل صحبت کردم و به این نتیجه رسیدیم که این امکان در حال حاضر وجود ندارد که زمان شروع لیگ برتر را اعلام کنیم و تصمیم گیری در این خصوص به زمان بین ٢٠ تا ٢٥ اردیبهشت ماه موکول می‌شود و هیچ مسئولی در شرایط کنونی با توجه به وضعیت غیر قابل پیش بینی ویروس کرونا، نمی‌تواند زمان اغاز مسابقات را اعلام کند.

دکتر سلطانی فر در بخشی از سخنانش اظهار داشت: کشورها تصمیمات مختلفی درخصوص رقابت‌های فوتبال اتخاذ کردند، برخی از کشورهای اروپایی کلا تعطیل کردند و برخی هم تمرینات را بصورت گروه‌های کوچک دو تا چهار نفره و شش نفره اغاز کردند و برخی کشورهای همسایه از جمله عمان و کویت که درگیر لیگ قهرمانان نیستند، مسابقات را به مرداد و شهریور موکول کردند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هنوز تصمیمی را ابلاغ نکردند و خبرهای منتشر شده گمانه زنی‌های رسانه‌های عربی است و فدراسیون فوتبال هم در حال بررسی شرایط مختلف برای تصمیم گیری در این خصوص است.

 

ایلنا /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: