bazarnews

کد خبر: ۶۹۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
روز ۱۶ فروردین ماه با فوت ۱۵۸ نفر از هموطنانمان، تلخ‌ترین روز در این ۷۵ روز برای کشورمان رقم خورده است و جایگاه دوم مربوط به روز ۷ فروردین ما ه. با ۱۵۷ فوتی و جایگاه سوم مربوط به روز ۱۷ فروردین با ۱۵۱ فوتی بوده است.

سی بهمن سال گذشته از سوی وزرات بهداشت اعلام شد که آزمایش مربوط به دو نفر با علائم کرونا مثبت بوده است و به این ترتیب پای این ویروس منحوس به کشور ما باز شد.

خیلی زود کرونا به بیشتر شهرهای کشور رسید و تعداد زیادی از شهروندان و مردم عزیزمان را مبتلا کرده و متاسفانه بخشی از مبتلایان را هم که حدود 6.3 درصد بودند به کام مرگ کشید.

اما به محض ورود کرونا به کشور براساس پروتکل های بهداشتی و مقابله ای بخشی از فعالیت صنوف و حتی مکان های مذهبی تعطیل شد.

جمع‌بندی گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نشان می‌دهد که بیشترین موارد ابتلا به کووید 19 در هفته دوم فروردین ماه بوده است و در این بین، روز 11 فروردین با ثبت 3186 مورد قطعی به کرونا بیشترین آمار ابتلا در کشور را شاهد بوده‌ایم.

این در حالی است که دومین روز از این حیث، مربوط به روز 12 فروردین با 3110 مورد قطعی و نهایتا سومین روز پر ابتلای ما در این 75 روز مربوط به روز 9 فروردین با 3076 مورد بوده است.

در همین راستا، پس از گذشت حدود یک ماه، در روز 8 اردیبهشت، بار دیگر تعداد مبتلایان به زیر 1000 نفر رسید. این در حالی است که در روز 13 اردیبهشت تعداد مبتلاها از این هم کمتر شده و به عدد 802 مبتلا کاهش یافت؛ اما متاسفانه این روند کاهشی خیلی دوام نیاورد و امروز 16 اردیبهشت مجداد تعداد مبتلایان به بالاتر از 1000 مورد یعنی 1223 نفر افزایش پیدا کرد.

بر پایه این گزارش، روز 16 فروردین ماه با فوت 158 نفر از هموطنانمان، تلخ‌ترین روز در این 75 روز برای کشورمان رقم خورده است و جایگاه دوم مربوط به روز 7 فروردین ما ه با 157 فوتی و جایگاه سوم مربوط به روز 17 فروردین با 151 فوتی  بوده است.

این در حالی است که در روز 26 فروردین ماه پس از گذشت حدود یک ماه، برای اولین بار تعداد فوتی ها به زیر 100 نفر رسید و فوت 98 نفر در این روز ثبت شد.

در روز 7 اسفند سال گذشته تعداد فوت شدگان کرونا 21 نفر اعلام شد در حالی که یک روز بعد یعنی 18 اسفند ماه به یکباره تعداد مبتلایان به 49 نفر افزایش پیدا کرد و این عدد در روز 19 اسفند با 6 مورد کاهش به 43 فوت شده رسید.

ایرانی ها 55 روز تحمل کردند تا اینکه بار دیگر در روز یکشنبه 14 اردیبهشت، تعداد فوتی ها به زیر 50 مورد و به طور دقیق 47 مورد فوت ناشی از ویروس کرونا رسید. البته آمار فوت شدگان ناشی از کرونا پیش از 14 اردیبهشت ماه در تاریخ 7 اردیبهشت یعنی یک هفته قبل به عدد 60 مورد رسیده بود؛ اما این روال حفظ نشد و فردای آن روز تعداد فوت شدگان به 96 مورد رسید.

 

 

الف /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: