bazarnews

کد خبر: ۶۹۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
با وجود این‌که ستاد مقابله با کرونا در ورزش قبلا اعلام کرده بود رقابت‌های ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل است، تصمیم‌های جدیدی در این رابطه گرفته شده است.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش در اواخر فروردین ماه اعلام کرد که کلیه رقابت‌های ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل خواهد بود و باشگاه‌های ورزشی دولتی و خصوصی نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل هستند.

بعد از این‌که ۲ روز گذشته رئیس‌جمهور پایان وضعیت قرمز برخی از صنوف از جمله مراکز ورزشی را اعلام کرد و گفت برخی از صنوفی که ممنوع بودند حتی در بخش‌های قرمز نیز بازگشایی می‌شوند؛ مثل آرایشگاه‌ها، برخی از مراکز ورزشی و مراکز کشوری البته در حدی که تجمع نباشد، برخی برداشت‌های مبنی بر این‌که تعطیلی مراکز ورزشی به پایان رسیده است، انجام شد.

اما مهرزاد خلیلیان در خصوص این‌که جلسه تصمیم‌گیری برای شروع تمرینات تیم‌های فوتبال چه زمانی برگزار خواهد شد، ‌اظهار داشت: این مسأله بستگی به این دارد که ستاد مقابله با کرونا چه تصمیمی بگیرد، ما مکاتبات و پیگیری‌های خودمان را انجام داده‌ایم.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد این‌که روزهای پانزدهم و بیستم اردیبهشت به عنوان زمان شروع تمرینات در بین اهالی فوتبال مطرح شده، ‌گفت: واقعاً چون این موضوع، موضوع حساسی است نمی‌شود گمانه‌زنی کرد، جلسات مکرری برگزار شده، دکتر حریرچی به وزارتخانه آمدند؛ ما هم به آنجا رفتیم، در حال بررسی، رایزنی و رصد موضوعات مختلف هستیم و امیدواریم بهترین تصمیم از نظر سلامتی و فوتبالی گرفته شود، وزارت ورزش به فکر سلامت ورزشکاران و جامعه ورزشی است، امیدواریم با خرد جمعی و نظرات کارشناسی و تخصصی مانند متخصصین عفونی و اپیدمیولوژی که در شأن خود ستاد کرونا است تصمیم‌گیری شود.

وی در مورد اینکه با توجه به زمان برگزاری جلسه به نظر می‌رسد، زمان آغاز تمرینات ۱۵ اردیبهشت نیست، عنوان کرد:‌ بعید است و به نظرم حتی ممکن است بعد از بیستم اردیبهشت باشد؛ به خاطر احتیاط‌هایی که برای فوتبالیست‌ها یا دیگر ورزشکارانی که ممکن است در خطر قرار بگیرند، در نظر گرفته می‌شود، فکر نمی‌کنم بیستم اردیبهشت هم این اتفاق بیفتد ولی باید ببینیم ستاد کرونا با آخرین نظرسنجی‌ها و رایزنی‌ها چه تصمیم خواهد گرفت.

قرار بود روز گذشته با برگزاری جلسه درباره همه رشته‌های ورزشی صحبت و تصمیم‌گیری شود و مسئولان ورزش کشور پیشنهادات خود را درباره ازسرگیری تمریناتی المپیکی‌ها ارائه کرده‌ بودند و در نهایت وزیر ورزش تصمیمات اتخاذ شده را این چنین بیان داشت‌.

مسعود سلطانی‌فر در نشست ستاد مبارزه با شیوع کرونا در ورزش با اشاره به مصوبه هجدهمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس‌جمهور تصریح کرد: این مصوبه به باشگاه‌های ورزشی که دارای رشته انفرادی و غیر گروهی هستند که ارتباط فردی زیادی ندارند در ۱۳۲ شهر سفید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اجازه فعالیت را از ۱۶ اردیبهشت ماه می‌دهد.

سلطانی‌فر رشته‌های دوچرخه سواری، تنیس، تنیس روی میز، تیراندازی، تیراندازی با کمان، برخی رشته‌های دوومیدانی، قایقرانی، وزنه‌برداری و بولینگ را از جمله رشته‌هایی اعلام کرد که فعالیت‌های آن‌ها در شهرهای که وضعیت آن‌ها در خصوص شیوع کرونا سفید اعلام شده، مجاز عنوان کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تصمیم‌گیری پیرامون رقابت‌های ورزشی از جمله لیگ برتر فوتبال فعلا امکانپذیر نیست، تصریح کرد: در خصوص فوتبال بصورت ویژه با دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مفصل صحبت کردم و به این نتیجه رسیدیم که این امکان در حال حاضر وجود ندارد که زمان شروع لیگ برتر را اعلام کنیم و تصمیم‌گیری در این خصوص به زمان بین ۲۰ تا ۲۵ اردیبهشت ماه موکول می‌شود و هیچ مسؤولی در شرایط کنونی با توجه به وضعیت غیرقابل پیش‌بینی ویروس کرونا، نمی‌تواند زمان آغاز مسابقات را اعلام کند.

سلطانی‌فر در بخشی از سخنانش اظهار داشت: کشورها تصمیمات مختلفی در خصوص رقابت‌های فوتبال اتخاذ کردند، برخی از کشورهای اروپایی کلا تعطیل کردند و برخی هم تمرینات را بصورت گروه‌های کوچک دو تا چهار نفره و شش نفره آغاز کردند و برخی کشورهای همسایه از جمله عمان و کویت که درگیر لیگ قهرمانان نیستند، مسابقات را به مرداد و شهریور موکول کردند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هنوز تصمیمی را ابلاغ نکردند و خبرهای منتشر شده گمانه‌زنی‌های رسانه‌های عربی است و فدراسیون فوتبال هم در حال بررسی شرایط مختلف برای تصمیم‌گیری در این خصوص است.

 

 

فارس /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: