bazarnews

کد خبر: ۶۹۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
قرارداد واگذاری زمین برای احداث فاز چهارم پارک فناوری پردیس در راستای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امضا شد، با این اقدام ۳۰ هکتار زمین برای راه‌اندازی این فاز اختصاص یافت.

فاهم‌نامه احداث فاز ۴ پارک فناوری پردیس در نشستی با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و مهدی صفاری‌نیا رییس پارک فناوری پردیس به امضا رسید.

همچنین در این نشست قرارداد و سند توسعه پارک در حریم جنوبی پردیس، میان پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس منعقد شد.

رییس پارک فناوری پردیس در مورد این نشست گفت: پارک فناوری پردیس تاکنون در سه فاز توسعه پیدا کرده و مجموع مساحت آن در این سه فاز تقریبا به ۶۰ هکتار رسیده است. بر مبنای قراردادی که امروز امضا شد، ۳۰ هکتار مساحت جدید در قالب فاز ۴ به پارک فناوری پردیس الحاق می‌شود، در این صورت محدوده عملیاتی پارک تا۹۰ هکتار افزایش می‌یابد،

صفاری نیا تاکید کرد: این افزایش مساحت، پارک فناوری پردیس را به بزرگترین محدوده عملیاتی پارک‌های فناوری کشور تبدیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین شنبه گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی برای عضویت دانشگاه آزاد واحد پردیس به پارک فناوری پردیس، امضا شد،  دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵ هکتار مساحت دارد؛ بنابراین ابعاد عملیاتی پارک فناوری پردیس بعد از امضای سند فوق، در حدود ۱۱۰ هکتار خواهد شد،  با امضای این دو قرارداد عملا مقدمه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس ایجاد شد.

وی درمورد طرح ناحیه نوآوری خاطرنشان کرد: طرح ناحیه نوآوری پردیس سال گذشته به تایید هیات امنای پارک فناوری پردیس رسید و توسط معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد، افزایش مساحت پارک به ۹۰ هکتار و تعریف فاز دانشگاهی در ارتباط نزدیک با پارک، از جمله مقدماتی بود که برای پیاده‌سازی طرح ناحیه نوآوری پردیس پیش‌بینی شده بود و محقق شد.

رییس پارک فناوری پردیس  خاطرنشان کرد: همچنین ساخته شدن زیرساخت‌های خدمات عمومی و شهری در پارک از دیگر مقدمات اجرایی شدن این طرح بود که در این حوزه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است،  با این اوصاف فکر می‌کنم سال جاری بتوانیم از پروژه ناحیه نوآوری پردیس رونمایی کنیم.

صفاری نیا در مورد سند دوم امضا شده در این نشست اظهار داشت: همچنین سند دیگری امروز بین پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس امضا شد،  این سند برای توسعه آتی پارک در حریم جنوبی شهر پردیس است،  احداث فاز اول این پروژه با حدود ۵۰۰ هکتار مساحت، امروز به امضا رسید.

وی یادآور شد: این قرارداد شامل توافق‌های کلی شامل کاربری و جانمایی است، در حال حاضر طرح توسعه پارک فناوری در حریم جنوبی شهر پردیس در حال طی کردن مراحل تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی است، این طرح در دستور این شورا قرار گرفته است که سریع تر به عنوان طرح جامع، تصویب آن صورت بگیرد تا بتوانیم اقدامات بعدی را در این خصوص شروع کنیم.

وی در مورد میزان افزایش اشتغال‌زایی، پیرو افزایش مساحت پارک فناوری پردیس گفت: با الحاق این ۳۰ هکتار جدید به پارک فناوری پردیس، تا سه سال آینده، ظرفیت استقرار ۱۰۰۰ شرکت را در پارک خواهیم داشت. به عبارت دیگر آمار ۲۵۰ شرکت مستقر در پارک با احداث فاز ۳ و ۴، با رشد ۴ برابری به یک هزار شرکت خواهد رسید،  به همین نسبت تعداد شاغلان در این شرکت‌ها هم ۴ برابر خواهد شد و تعداد نیروی تحصیل کرده شاغل در پارک به حدود ۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

رییس پارک فناوری پردیس در مورد شروع عملیات اجرایی فاز ۴ گفت: اقدامات زیرساختی و عملیاتی فاز ۳ تا شهریور ماه پایان می یابد،  از دو ماه آینده کار آماده سازی زیرساخت‌های فاز ۴ آغاز می‌شود،  طراحی این فاز با توجه به توافقات اولیه از یکی دو هفته پیش شروع شده است،

صفاری نیا ادامه داد: تامین کل زیرساخت‌ها و شبکه‌های دسترسیِ یک سومِ فاز ۴ تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد و آماده استقرار شرکت‌ها خواهد شد، تاکنون بیش از ۳۰۰ شرکت برای استقرار در فازهای ۳ و ۴ تقاضای خود را ارسال کرده‌اند که در مرحله بررسی است.

 

 

ایرنا /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: