bazarnews

کد خبر: ۷۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸
همزمان با حضور علی طیب نیا در واشنگتن برای شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی و دیدار با مقام‌های صندوق بین المللی پول، ایالات متحده آمریکا برخی از معاملات مالی به دلار را میان ایران و موسسات مالی فراساحلی امکان پذیر کرد.
بازار نیوز -  اوفک روز گذشته در آخرین به روز رسانی پرسش و پاسخ های مرتبط با لغو تحریم های مشخص آمریکا در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در پاسخ به این سوال که پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک آیا موسسه های مالی خارجی (غیر آمریکایی) از جمله موسسه مالی وابسته به مراکز مالی آمریکا که در خارج از این کشور ثبت شده اند، می توانند معاملات دلاری دولت ایران یا اشخاص تابع این کشور مانند شرکت ملی نفت ایران (ان آی او سی) یا بانک مرکزی ایران (سی بی آی) را انجام دهند یا برای آنها حساب های دلاری داشته باشند؟ اعلام کرد: بله، موسسه های مالی خارجی از جمله موسسه های مالی وابسته به مراکز مالی آمریکایی که در خارج از این کشور به ثبت رسیده اند، می توانند معاملات دلاری انجام دهند یا حساب های دلاری نگهداری کنند که مرتبط با ایران یا اشخاصی است که معمولا در ایران ساکن هستند.

اوفک تاکید کرد: آنها همچنین می توانند حساب هایی را نگهداری کنند که در آنها دارایی شخصی وجود دارد که دارای بیش متعاقب فرمان اجرایی 13599 و بخش 560.211 مقررات معاملات و تحریم های ایران (ای تی اس ار) مسدود شده است، از جمله شرکت ملی نفت ایران ، بانک مرکزی (سی بی آی) و دیگر اشخاص و نهادهایی دولتی ایران.

وزیر اقتصاد طی دیدارهای دو روز گذشته خود صراحتا نسبت به سرعت پایین غرب به ویژه آمریکا در عمل به تعهداتشان بر اساس برجام انتقاد کرده بود که مورد توجه بیشتر مقامات اقتصادی غربی حاضر در اجلاس بانک جهانی نیز واقع شده است.
ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: