bazarnews

کد خبر: ۷۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
این ایام رونق خاص خودش را دارد و معمولا اجاره خودرو ها برای 5 روز یا 10 روز است که برخی برای داخل شهر اقدام به کرایه خودرو می کنند و برخی برای بازگشت به زادگاه خود در شهرستانها اقدام به اجاره می کنند.
بازار نیوز - همواره محرم برای ایرانی‌ها رنگ و بوی خاص خودش را داشته به طوریکه چهره شهر و حتی عادات روزمره مردم تغییر می‌کند و همین امر نشان از اهمیت این ماه و مراسم‌های مذهبی در این ایام را دارد.

اما این تغییر الگوی رفتاری و حتی اقتصادی مردم در کنار تمام مزیت‌هایی که دارد کم کم به سمت خود نمایی پیش می‌رود تا جائیکه بزرگان نظام نیز بار‌ها نسبت به این اتفاقات و تغییرات رفتاری و سبک زندگی هشدار داده‌اند.

اما این‌بار این تغییرات در وسیله نقلیه خود را نشان داده به طوری‌که در دهه اول محرم اجاره خودرو‌های لوکس بدون راننده از رونق خاصی برخوردار می‌شود.

طباطبائی با بیان اینکه در روز‌های محرم وضعیت اجاره خودروی خارجی بهتر می‌شود، گفت: معمولا مشتری‌های داخل تهران برای تشریفات و یا همایش‌ها خواهان اجاره خودرو هستند ضمن آنکه شرکت‌های دولتی نیز از مشتریان تقریبا ثابت ما هستند.

وی ادامه داد: اخیرا نیز برخی از افراد خارجی مقیم ایران نیز خواهان اجاره خودرو بدون راننده هستند اما همچنان مشتریان داخلی در اکثریت قرار دارند ضمن آنکه مناسبت‌هایی همچون انتخابات یا همایش‌های بین المللی نیز سبب می‌شود که بازار ما از رونق خاصی برخوردار شود.

طباطبائی در خصوص وضعیت اجاره خودرو در ایام محرم گفت: این ایام رونق خاص خودش را دارد و معمولا اجاره خودرو‌ها برای ۵ روز یا ۱۰ روز است که برخی برای داخل شهر اقدام به کرایه خودرو می‌کنند و برخی برای بازگشت به زادگاه خود در شهرستان‌ها اقدام به اجاره می‌کنند.

وی تصریح کرد: معمولا در روز عاشورا و تاسوعا بیشتر مردم به محله‌های قدیمی خود یا زادگاه خود بر می‌گردند و این افراد سعی می‌کنند با کرایه خودروی مدل بالا نشان دهند که وضعیت زندگی آن‌ها در شهر خوب است و یا در تهران نیز سعی می‌کنند با این خودروهای به محله‌های خود بروند متاسفانه در صنف ما این موارد خود نمایی زیاد است و مخصوصا در این روز‌ها ما بیشتر شاهد این اتفاقات هستیم.

شرافت مدیر یکی دیگر از موسسات کرایه خودرو ریسک این شغل را زیاد عنوان می‌کند و در مورد اخذ ضمانت‌ها از مشتریان می‌گوید: ما از افراد یک برگ چک استعلام شده در وجه حامل به ارزش کل خودرو دریافت می‌کنیم به طوریکه بایستی میانگین کارکرد چک حداقل نصف ارزش خودرو باشد سپس ۱۰ درصد ارزش خودرو را نیز به عنوان ضمانت به صورت نقدی امانت می‌گیریم تا در صورت تصادف خودرو از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با این وجود ما معمولا سالی دو بار مجبور به مراجعه به محاکم قضایی می‌شویم، اما با این وجود این شغل سود خوبی دارد.

فطرت یکی دیگر از فعالین این حوزه اوج فصل کار را تابستان بیان می‌کند و می‌افزاید: در این فصل به دلیل تعطیلی مداری شاهد بیشترین سفر‌های بین شهری هستیم و بازار کرایه خودروی بدون راننده اعم از خارجی و ایرانی از رونق خاصی برخوردار است.

وی در خصوص خودروهای پر طرفدار اظهار داشت: معمولا خودروهای کره‌ای هیوندای و لکسوس طرفداران بیشتری در بین مردم دارد ضمن آنکه بنز و بی‌ام و مشتریان خاص خودش را دارد.

در حال حاضر قیمت اجاره خودروهای خارجی به شرح زیر است:
ایلنا

رونق اجاره خودرو در دهه اول محرم+ لیست قیمت
رونق اجاره خودرو در دهه اول محرم+ لیست قیمت
رونق اجاره خودرو در دهه اول محرم+ لیست قیمت
رونق اجاره خودرو در دهه اول محرم+ لیست قیمت
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: