bazarnews

کد خبر: ۷۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
آیت الله نوری‌همدانی در پیامی به کنگره بین المللی قدس شریف با تأکید بر اینکه مهمترین مسأله امروز جهان اسلام، موضوع قدس شریف است، گفت: برخی دولت‌های مدعی به راحتی حقوق ملت فلسطین را زیر پا می‌گذارند.

در پیام آیت الله نوری همدانی به کنگره بین المللی قدس شریف آمده است: امروز یکی ازمسائل و شاید مهمترین مسئله درجهان اسلام و عرصه بین الملل موضوع قدس شریف و فلسطین باشد.

در این پیام افزوده شده است: یکی از نکات ارزنده ای که در قرآن کریم مکرر بر آن تاکید شده است، مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم است. اما متأسفانه سازمان‌های حقوق بشری و سازمان‌های اسلامی و بعضی از مسلمانان خصوصاً کسانی که در طول سال میلیون‌ها قرآن چاپ می‌کنند و به سراسر دنیا می‌فرستند و خود را به دروغ خادم قرآن و حرمین شریفین معرفی کردند، این آیات را بدون عمل گذاشته و توجه به آن نمی‌کنند، و باز با تأسف فراوان باید گفت عده ای از سردمداران بلاد اسلامی در حال کمک به ظالم هستند، و حقوق ملت‌های مظلوم خصوصاً ملت فلسطین را زیر پا می‌گذارند، و با کمک‌ها و سازش‌های پنهانی و پشت پرده و یا با سکوت مرگبار خود ظلم استکبار و صهیونیست را تقویت می‌کنند، و مسئله اول جهان اسلام؛ یعنی قدس را تضعیف می‌نمایند و سالیان طولانی است که قدرت‌های به ظاهر بزرگ سعی دارند، مسئله قدس به فراموشی سپرده شود.

در این پیام تصریح شده است: اما در چهل سال اخیر به ابتکار رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران؛ حضرت امام خمینی (رحمت اللّه علیه) و به همت مردم متدین و پرشور و مسلمان در مکان‌های مختلف جهان و گاهی با محدودیت‌های بعضی از دولت‌ها زنده نگه داشته و تیری به قلب این فتنه زده شد و رژیم غاصب و کودک کش و جعلی صهیونیست را رسوا نمود، و روز قدس را بعنوان یک روز بزرگ اسلامی مبدل نمود و صهیونیزم را بعنوان یک غده سرطانی معرفی کرد.

در این پیام خاطرنشان شده است: روز قدس همچنان باید به‌عنوان مهمترین روز بین‌المللی باشد و امسال نیز با توجه به بیماری کرونا باید طبق نظر مسؤولان و رعایت مسائل بهداشتی به هر شکلی که مسئولان امر تدبیر خواهند کرد، گرامی داشته شود و حمایت خود را از مردم فلسطین و قدس شریف اعلام کرده و انزجار خود را از استکبار و صهیونیست و ایادی آنان مطرح کرد.

در این پیام یادآور شده است: امروز نخبگان و هر انسان آزاده و با وجدانی نباید این ظلم را تحمل کرده و سکوت کند. باید برای احقاق حق این ملت مظلوم و برگرداندن قدس به مسلمانان بعنوان قلب تپنده جهان اسلام تلاش کرد و لازم است مسلمانان با وحدت و همدلی راه پیروزی را هموار کنند.

در این پیام تصریح شده است: باید به تمام دنیا اعلام شود که کسی حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین را جز خود آنها ندارد و رژیم جعلی بنام اسرائیل هرچه زودتر باید بساط خود را از منطقه جمع کند، تا همانطور که ملت‌ها قبل از تأسیس این رژیم غاصب در کنار هم بودن با آرامش زندگی کنند. از اصحاب رسانه نیز انتظار می‌رود در هفتاد و دومین سالگرد تجاوز رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین به وظیفه خود عمل کرده و جنایات صورت گرفته این رژیم جلاد در حق مردم مظلوم را به گوش جهانیان برسانند، و به رسالت خود عمل نمایند. اسرائیل باید بداند که دوران نابودی او فرارسیده و بزودی قدس بدست جوانان مسلمان آزاد و این رژیم ظالم ازبین خواهد رفت.

در پایان این پیام آمده است: اینجانب ظلم‌های استکبار و صهیونیست و همکاران آنها را درسراسر جهان خصوصاً فلسطین محکوم نموده و بار دیگر حمایت و همبستگی خود را با تمام نیروهای مقاومت منطقه و مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنم. در پایان از برگزار کنندگان این همایش تشکر می‌کنم و توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌‌نمایم.

 

 

فارس /

برچسب ها: قدس ، ماه رمضان ، روز قدس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: