bazarnews

کد خبر: ۷۰۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
براساس اعلام وزارت کار آمریکا، شمار کل متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در این کشور به حدود ۳۹ میلیون نفر رسیده است و این روند در چهار هفته آینده هم ادامه خواهد یافت.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت شیوع ویروس کرونا موجب بروز نگرانی ترسناک از آینده شغلی در آمریکا شده است.
وزارت کار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود شمار افرادی را که در طول هفته گذشته درخواست دریافت بیمه بیکاری داده اند، را حدود ۵/۲ میلیون نفر اعلام کند. بدین ترتیب شمار کل متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا در طول ۹ هفته گذشته به حدود ۳۹ میلیون نفر رسید.
تازه‌ترین برآورد‌های اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد تقریبا ۵۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی اعلام کرده اند خودشان یا یکی از اعضای خانواده شان از اواسط ماه مارس، درآمد شغلی خود را از دست داده اند و حدود ۴۰ درصد انتظار دارند این روند تا چهار هفته آینده ادامه یابد و نگرانی فزاینده‌ای وجود دارد که بسیاری از شغل‌ها دوباره احیا نشود و این حتی شامل افرادی می‌شود که فکر می‌کنند موقتا اخراج شده اند.
کارشناسانی که آثار شیوع ویروس کرونا را بر بازار کسب و کار مورد بررسی قرار داده اند، می‌گویند حدود ۴۲ درصد از موارد اخراج‌هایی که اخیرا صورت گرفته است، با از دست دادن دائم آن شغل همراه خواهد شد و این از آن چیزی که پیشتر تصور می‌شد به مراتب وخیم‌تر است.

 

 

خبرگزاری صداوسیما /

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: